Zamknij

Michał Mieszko Gogol przestał być trenerem PGE Skry Bełchatów

09.08.2021 09:43
Michał Mieszko Gogol przestał być trenerem PGE Skry Bełchatów
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Michał Mieszko Gogol nie będzie trenerem PGE Skry Bełchatów w kolejnym sezonie PlusLigi. Wkrótce bełchatowianie mają ogłosić nazwisko nowego szkoleniowca.

Michał Mieszko Gogol prowadził PGE Skrę Bełchatów w dwóch ostatnich sezonach. W pierwszym roku jego pracy zespół zakończył rozgrywki na trzecim miejscu. Ze względu na pandemię sezon jednak został przerwany przed fazą play-off i wówczas nie rozdano medali. W minionym sezonie Skra zajęła czwarte miejsce w PlusLidze oraz dotarła do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

- Zarząd klubu zdecydował, że Michał Mieszko Gogol przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera PGE Skry. Oznacza to, że przygotowania do rozgrywek PlusLigi siatkarze rozpoczną pod opieką innego szkoleniowca, którego nazwisko poznamy w najbliższych dniach – poinformowała PGE Skra.

Michał Mieszko Gogol zwolniony z PGE Skry Bełchatów

Nieoficjalne w nowych rozgrywkach drużynę PGE Skry ma prowadzić Serb Slobodan Kovac. 53-letni szkoleniowiec jako selekcjoner reprezentacji Serbii w 2019 roku zdobył z nią mistrzostwo Europy. W poprzednim sezonie pracował krótko w Jastrzębskim Węglu, skąd przeszedł do włoskiego klubu Top Volley Cisterna. Wcześniej przez długi okres był szkoleniowcem Sir Safety Perugia.

RadioZET.pl/PAP/Bartłomiej Pawlak