Zamknij

Michał Kubiak zdradził przyczynę swoich problemów zdrowotnych podczas MŚ

Krzysztof Sobczak
21.11.2018 15:26
Michał Kubiak
fot. Vladimir Pesnya/SPUTNIK Russia/East News

Kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski Michał Kubiak zdradził, że podczas mistrzostw świata miał problemy z nerkami. Wcześniej sugerowano, że jego niedyspozycja była podyktowana zatruciem pokarmowym bądź grypą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Z powodu problemów zdrowotnych Kubiak opuścił spotkanie z Argentyną, a mecz z Francją rozpoczął na ławce rezerwowych. Biało-czerwoni przegrali oba pojedynki i skomplikowali sobie kwestię awansu do Final Six. Wszystko skończyło się jednak szczęśliwie.

Zobacz także

Problemy zdrowotne Kubiaka

Po dwóch miesiącach Kubiak opowiedział o swoich kłopotach Sarze Kalisz ze sport.pl. Przyznał, że z podobnymi objawami spotykał się już wcześniej, w 2011 roku. - Taka sytuacja zdarzyła mi się wtedy pierwszy raz. Cierpiałem na odmiedniczkowe zapalenie nerek, którego nikomu nie życzę. Kiedy trenerem został Ferdinando De Giorgi, stało się to samo i trafiłem do szpitala na tydzień. W tym roku sytuacja się powtórzyła, z tą różnicą, że zazwyczaj zapalenie przytrafiało mi się zaraz po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego, a teraz zdarzyło się w trakcie mistrzostw świata - powiedział kapitan kadry.

- To mogło być zapalenie nerek. Dobrze, że szybko zareagowaliśmy, bo dzięki temu byłem w stanie grać - podkreślił.

Kubiak zapewnił także, że po tym sezonie planuje w końcu zadbać o siebie i uda się do szpitala na "remanent organizmu".

Na turnieju we Włoszech i w Bułgarii reprezentacja Polski obroniła tytuł mistrzów świata wywalczony cztery lata wcześniej na krajowych parkietach. W finale podopieczni Vitala Heynena ograli Brazylię 3:0.

RadioZET.pl/sport.pl/KS