Zamknij

Michał Kubiak zagrożony sankcjami FIVB. Iran składa skargę

Krzysztof Sobczak
28.05.2019 20:37
Michał Kubiak zagrożony sankcjami FIVB
fot. Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News

Michał Kubiak może zostać zawieszony nawet na pół roku za swoją wypowiedź na temat Irańczyków. Szef tamtejszej federacji Afshin Davari w rozmowie z "Teheran Times" zapowiedział, że złoży skargę na kapitana reprezentacji Polski do FIVB.

Zagłosuj

Czy Michał Kubiak powinien zostać ukarany za te słowa?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Michał Kubiak w programie "Prawda Siatki" w bardzo mocnych słowach skrytykował siatkarzy i kibiców drużyny narodowej Iranu. Poszedł nawet o krok dalej mówiąc: "Straciłem do ludzi z Iranu resztki szacunku. Dla mnie oni są niewidoczni. Tak, uogólniam, dla mnie to jest jeden miot".

Kapitan biało-czerwonych po ostrej reakcji środowiska poprosił o usunięcie materiału z kanału YouTube, a w kolejnych godzinach wydał oświadczenie, w którym tłumaczył, że został źle zrozumiany. Zapewniał, że jego słowa odnosiły się jedynie do osób, z którymi miał styczność oraz do fanów Persów, którzy wielokrotnie prowokowali Polaków i jego osobiście w trakcie spotkań. Podczas finału Klubowych Mistrzostw Azji jeden z rywali miał nawet obrazić rodzinę przyjmującego.

PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA MICHAŁA KUBIAKA

Kubiak może mieć jeszcze spore kłopoty, bo jego wypowiedzi dotarły do Iranu. W rozmowie z "Teheran Times" prezes miejscowej federacji Afshin Davari zapowiedział skargę. - Komisja Etyki FIVB powinna zażądać od Kubiaka wyjaśnień. Obraził naród irański i musi przyjąć odpowiedzialność za to, co powiedział - ocenił.

Co grozi Michałowi Kubiakowi? Jeśli Komisja Etyki FIVB uzna, że Polak złamał regulamin, może zarządzić ostrzeżenie, reprymendę, karę finansową w wysokości do 10 tys. franków szwajcarskich, a maksymalnie półroczne zawieszenie.

Taka sankcja, choć mało prawdopodobna, oznaczałaby dramat dla reprezentacji Polski, którą w tym sezonie czekają aż cztery ważne turnieje: Liga Narodów, kwalifikacje olimpijskie, mistrzostwa Europy i Puchar Świata. Kubiak jest nie tylko świetnym przyjmującym, ale przede wszystkim przywódcą mentalnym tej grupy zawodników.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS