Zamknij

Michał Kubiak wicemistrzem Japonii. Złoto nie dla Polaka

04.04.2021 16:05
Michał Kubiak
fot. Piotr Grunwald/REPORTER

Michał Kubiak razem z Panasonic Panthers przegrał w wielkim finale z Suntory Sunbirds 0:3. Przyjmujący reprezentacji Polski po raz drugi z rzędu został wicemistrzem Japonii.

Suntory Sunbirds od początku zdominowali mecz, narzucając swój styl gry. Ekipę do mistrzostwa Japonii doprowadził lider Dimitrij Muserski. Michał Kubiak w finale zdobył 13 punktów - 12 atakiem i jeden blokiem.

Kubiak w klubie z Hirakaty występuje od 2016 roku. W jego barwach wywalczył dwa tytuły mistrza Japonii (2018, 2019), a w ubiegłym roku zdobył srebrny medal.

Michał Kubiak wicemistrzem Japonii

Decydująca faza rywalizacji o mistrzostwo Kraju Kwitnącej Wiśni ma specyficzną formułę i postać miniturnieju. Najwyżej sklasyfikowana drużyna po fazie zasadniczej - w tym sezonie to Sunbirds - ma zagwarantowany bezpośredni awans do finału. W półfinale mierzą się zaś dwie kolejne ekipy. Przy czym w przypadku wygranej tej z drugiego miejsca od razu awansuje ona do finału, a jeśli zwycięży ta z trzeciej pozycji, to odbywa się dodatkowy tzw. złoty set (rozgrywany tradycyjnie do 25 punktów, a nie do 15, jak to jest w przypadku różnych rozgrywek w Europie).

W tegorocznym półfinale zawodnicy Panthers, którzy uplasowali się na drugim miejscu w tabeli, zmierzyli się w sobotę z trzecią w stawce ekipą Wolfdogs Nagoja Bartosza Kurka. Najpierw zespół reprezentacyjnego atakującego wygrał 3:1, ale w tzw. złotym secie górą była drużyna Kubiaka - 25:21.

RadioZET.pl/PAP