Kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski w MMA? "Chciałbym spróbować"

Andreas Nicolaides
13.09.2018 10:39
Michał Kubiak
fot. PAP/EPA

Michał Kubiak może zostać kolejną gwiazdą MMA w Polsce, która do sportów walki trafi po zmianie dyscypliny. Kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski nie wyklucza, że w przyszłości spróbuje swoich sił w mieszanych sztukach walki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Michał Kubiak zawalczy kiedyś w KSW?

Liczba głosów:

- Chciałbym kiedyś czegoś takiego spróbować. Jakie to są emocje, gdy zamykają cię w klatce z drugim człowiekiem. Musiałbym najpierw sporo potrenować. Jednak dla samych emocji, żeby przekonać się, co czują ludzie stojąc naprzeciw siebie, a od reszty świata są oddzieleni stalową klatką, na pewno chciałbym spróbować - stwierdził w rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty.

Michał Kubiak zostanie zawodnikiem MMA?

Dodał jednak, że w żaden sposób "nie wpycha się do KSW", bo wie, że najpierw musiałby poświęcić mnóstwo czasu na przygotowania.

Gdyby zdecydował się na MMA, zostałby kolejnym sportowcem, który trafił do sportów walki z innej dyscypliny. Ostatnim przykładem jest Damian Janikowski, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w zapasach. Wcześniej do MMA ze strongmanów przeszedł Mariusz Pudzianowski.

Obecnie Kubiak skupia się na MŚ w siatkówce, w których Polacy bronią tytułu mistrzów świata wywalczonego cztery lata temu. W czwartek zagrają swoje drugie spotkanie na turnieju.

Mecz Polska - Portoryko na żywo na sport.radiozet.pl. Początek o godz. 16.00.

RadioZET.pl/AN