Zamknij

Nowy selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski wybrał kapitana

Krzysztof Sobczak
24.03.2017 09:30
Michał Kubiak
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Michał Kubiak pozostanie kapitanem siatkarskiej reprezentacji Polski - zdecydował nowy selekcjoner, Ferdinando de Giorgi. Przyjmujący japońskiego Panasonic Panthers pełni tę funkcję od 2015 roku.

Zagłosuj

Czy popierasz decyzję Ferdinando de Giorgiego?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kubiak otrzymał "opaskę" od Stephane'a Antigi po tym, jak wybrany przez niego kapitan Karol Kłos doznał kontuzji. 29-latek wywiązywał się z tej roli na tyle dobrze, że po powrocie do zdrowia środkowego Skry Bełchatów nie zaszły w tym aspekcie żadne zmiany.

Zobacz także

De Giorgi postanowił zachować status quo, a o swojej decyzji poinformował siatkarza telefonicznie.

- Michał ma odpowiedni charakter, godny kapitana. Jest waleczny i charyzmatyczny. To prawdziwy wojownik, który potrafi pociągnąć zespół do boju. Sprawdził się w tej roli w drużynie prowadzonej przez Stephane’a Antigę i uznałem, że nadal powinien nosić opaskę kapitana - wyjaśnił powody swojej decyzji włoski szkoleniowiec aktualnie pracujący w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

- Pozycja kapitana jest dla mnie bardzo ważna, to powinna być prawa ręka trenera, ktoś, kto świeci przykładem na boisku i poza nim - dodał de Giorgi.

Michał Kubiak był członkiem drużyny, która w 2014 roku zdobyła złoty medal mistrzostw świata, a dwa lata wcześniej wraz z kolegami z kadry triumfował w Lidze Światowej. Od wielu lat jest ważną postacią biało-czerwonych.

RadioZET.pl/Przegląd sportowy/KS