Michał Kubiak rozstanie się z kadrą po igrzyskach? "Na teraz to mój deadline"

03.02.2020 13:53
Michał Kubiak myśli o zakończeniu reprezentacyjnej kariery
fot. Piotr Matusewicz/East News

Michał Kubiak, kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski, w rozmowie z Jackiem Kurowskim w magazynie "Oko w oko" w TVP Sport zapowiedział, że po igrzyskach olimpijskich zrobi sobie przerwę od gry w kadrze, a być może nawet zakończy karierę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Michał Kubiak musiałby złamać dwie nogi, bym miał wątpliwości w kwestii powołania go na igrzyska, gdyby złamał jedną, to wciąż widziałbym go w składzie. To jest nasz kapitan, spoiwo tego zespołu - mówił kilka tygodni temu trener biało-czerwonych Vital Heynen, czym zaimponował siatkarzowi Panasonic Panthers.

Tokio 2020: Kubiak zakończy reprezentacyjną karierę?

Kubiak zbliża się jednak do końca kariery, a jej ukoronowaniem z pewnością byłoby złoto w Tokio. - Dla mnie marzeniem i motywacją do uprawiania sportu jest złoty medal igrzysk olimpijskich - przyznał kapitan kadry. Dodał, że występ w Japonii może być jego ostatnim akcentem w reprezentacji.

- Nie daję stuprocentowej gwarancji, że po Tokio zakończę karierę, ale na pewno zrobię sobie przerwę. Mam 32 lata i chciałbym poświęcić czas rodzinie. Potrzebuję pauzy na rok lub dwa. Być może będę chciał jeszcze dać coś reprezentacji. Na teraz igrzyska są moim deadlinem - przyznał.

FIVB chce utrudnić Polakom przygotowania do igrzysk? Heynen nie ukrywa frustracji

Michał Kubiak - sukcesy w kadrze

Michał Kubiak jest dwukrotnym mistrzem świata, dwa razy sięgał po brązowy medal mistrzostw Europy, w 2012 roku triumfował w Lidze Światowej i trzy raz stawał na podium Pucharu Świata.

RadioZET.pl/TVP Sport