Zamknij

Michał Kubiak nie martwi się o igrzyska: W Japonii wszystko jest normalnie

18.03.2020 19:26
Michał Kubiak o igrzyskach olimpijskich
fot. PAP/EPA

Michał Kubiak nie obawia się o organizację igrzysk olimpijskich. Według kapitana reprezentacji Polski, impreza czterolecia odbędzie się zgodnie z planem: - W Japonii wszystko odbywa się normalnie – powiedział zawodnik.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Koronawirus sparaliżował sport. Wobec pandemii wielu kibiców i ekspertów zastanawia się, co z igrzyskami olimpijskimi. Sportowcy z Europy mówią jednym głosem, że impreza powinna zostać przełożona, ponieważ każdy z nich chce w odpowiednich warunkach przygotować się do najważniejszego turnieju. Inaczej w tym temacie wypowiada się Michał Kubiak, mieszkający na co dzień w Japonii.

- Myślę, że igrzyska odbędą się w wyznaczonym terminie. W Japonii nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wszystkie przygotowania idą zgodnie z planem. Nie ma żadnych opóźnień. Wszystko jest na takim poziomie, na jakim być powinno. Słuchałem tutejszej telewizji. Było kilka spotkań szefów komitetu olimpijskiego i działacze twierdzą, że wszystko jest pod kontrolą – powiedział przyjmujący w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Ireneusz Mazur: Koronawirus wywoła problemy w polskich klubach [WYWIAD]

W Kraju Kwitnącej Wiśni udało się dograć sezon do końca. Odwołany został jedynie Turniej o Puchar Cesarza zaplanowany na koniec marca i klubowe mistrzostwa Azji.

- Gdy skończyliśmy ligę w Japonii, postanowiłem wybrać się z rodziną na Hokkaido. Ludzie mówili mi, żebym tam nie jechał, ale wybraliśmy się z dziećmi i z żoną na tę wyspę. Spędziliśmy miło czas, a tam podobno było największe siedlisko koronawirusa w Japonii. Nic się jednak nie działo, poza tym, że trochę mniej ludzi było w górach. Nie dało się odczuć tego, że coś jest nie tak – uspokajał Kubiak.

Koronawirus spowodował, że FIVB przełożyło rozgrywki Ligi Narodów po igrzyskach olimpijskich. Jednak czy faktycznie igrzyska są niezagrożone?

- Nikt nie panikuje, wszyscy żyją tak, jak żyli wcześniej. Naprawdę nie widać niczego związanego z koronawirusem, może poza tym, że nie można na basen pójść, ale myślę, że to nie jest największy problem. Za to do parku na świeże powietrze jak najbardziej można się wybrać, co też chętnie czynimy – dodał siatkarz Panasonic Panthers.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl