Zamknij

Legendarny siatkarz kończy z reprezentacją Polski. Gwiazda kadry mówi "pas"

Maciej Walasek
25.03.2022 17:24
Michał Kubiak, Paweł Zatorski i Bartosz Kurek
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Michał Kubiak kończy karierę w reprezentacji Polski. Kapitan biało-czerwonych opublikował w mediach społecznościowych obszerny post, w którym poinformował o swojej decyzji.

Michał Kubiak w wieku 34 lat zakończył karierę w reprezentacji Polski. Przyjmujący o swojej decyzji poinformował kibiców na Instagramie.

"Mój czas w biało czerwonych barwach dobiegł końca. Decyzję podjąłem już jakiś czas temu i dziś została postawiona kropeczka nad i" - czytamy na początku wpisu.

W dalszej części Kubiak podziękował swojej żonie, rodzinie, a także trenerom i kolegom z boiska i najlepszym kibicom na świecie.

"Jestem szczęśliwy, że będąc na parkiecie, mogłem przez 12 lat śpiewać z Wami Mazurka Dąbrowskiego i dawać Wam powody do radości. Jeśli dzięki temu co pokazywałem na boisku, mogłem zainspirować choć jedną osobę, to czuję się spełniony" - pisze dalej.

Michał Kubiak kończy karierę w reprezentacji Polski

Mimo zakończenia kariery w reprezentacji Polski siatkarzy Michał Kubiak zapewnił fanów, że jeszcze definitywnie nie żegna się z siatkówką.

"Mimo że moja kariera reprezentacyjna dobiegła końca, to mam zamiar jeszcze trochę pograć. Nie żegnam się więc na zawsze, na to przyjdzie jeszcze czas. Być może będzie mi dane zagrać jeszcze na polskich parkietach i pożegnać się z Wami osobiście" - podano.

W biało-czerwonych barwach zadebiutował w 2011 roku. W sumie rozegrał 172 mecze w kadrze. Michał Kubiak odniósł wiele sukcesów z reprezentacją Polski, zdobywając m.in. dwa tytuły mistrza świata, złoty medal w Lidze Światowej (2012), czy trzy brązowe medale ME.

RadioZET.pl