Zamknij

Michał Kubiak lepszy od Bartosza Kurka w lidze japońskiej

21.02.2021 13:09
Bartosz Kurek i Michał Kubiak
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michał Kubiak razem z resztą zespołu Panasonic Panthers pokonał u siebie ekipę Wolfdogs Nagoja z Bartoszem Kurkiem 3:0 w meczu ligi japońskiej. Dzień wcześniej spotkanie z udziałem polskich siatkarzy zakończyło się takim samym wynikiem.

Michał Kubiak zdobył w niedzielę 10 punktów - dziewięć atakiem i jeden blokiem. Kapitan i przyjmujący kadry narodowej nie miał tego dnia dobrego dnia w ofensywnie - atakował z niespełna 38-procentową skutecznością.

Niewiele ponad 50 procent efektywności pod tym względem miał Bartosz Kurek. Reprezentacyjny atakujący zdobył 18 "oczek". Tym razem nie punktował bezpośrednio ani blokiem, ani zagrywką. W sobotę zdobył 27 pkt, a Kubiak 14.

Michał Kubiak lepszy od Kurka w lidze japońskiej

"Pantery", które siedzibę mają w Osace, umocniły się na drugim miejscu w tabeli. Mają na koncie 20 zwycięstw, a to właśnie ich liczba jest podstawowym kryterium decydującym o kolejności w stawce. Ekipa z Nagoi znajduje się tuż za nimi, z 17 wygranymi. Zespół Kurka jednak rozegrał o dwa spotkania mniej. Liderem są zawodnicy Suntory Sunbirds, którzy triumfowali w 22 meczach, a rozegrali ich tyle samo co Wolfdogs.

Kurek z dużą przewagą prowadzi w klasyfikacji na najlepiej punktującego zawodnika w bieżących rozgrywkach Kraju Kwitnącej Wiśni. Dotychczas zdobył ich 632 i jako jedyny przekroczył granicę 600 "oczek". Drugi w zestawieniu Yuji Nishida z JTEKT STINGS ma ich na koncie 579.

RadioZET.pl/PAP