Michał Kubiak pod ostrzałem kibiców za słowa o Irańczykach: "Mocno przegiął"

Krzysztof Sobczak
27.05.2019 18:36
Michał Kubiak pod ostrzałem kibiców po wypowiedzi o Irańczykach
fot. Polska Press/East News

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski w siatkówce, w bardzo mocnych słowach skrytykował drużynę narodową Iranu. Przy okazji dostało się całemu narodowi, o co teraz pretensje mają do niego kibice.

Zagłosuj

Czy Michał Kubiak powinien zostać ukarany za te słowa?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Oni zawsze grają takie niewiniątka, że są super i fajni, a my najgorsi. Ale moje zdanie jest takie, że to są fatalni, złośliwi i chamscy ludzie. Dla mnie ten naród jest skreślony, mimo że oni dumnie nazywają się Persami, a nie Arabami. A tak naprawdę są zwykłymi leszczami. Czasem musimy z nimi zagrać, ale oni dla mnie nie istnieją - odparł Michał Kubiak na zaczepkę Jerzego Mielewskiego w programie "Prawda Siatki".

Zobacz także

Jeden z Irańczyków gra obecnie w PGE Skrze Bełchatów. - Ebadipour jest w porządku? A jak ma się zachowywać, skoro przyjechał do nas? - wypalił kapitan biało-czerwonych.

Co sprowokowało Kubiaka do tak mocnej opinii? Przy niemal każdym spotkaniu z Iranem zawodnicy ścierają się pod siatką, prowokują, a często stroną zaczepną są właśnie Persowie. Ale nie to przelało czarę goryczy. Niedawno Panasonic Panthers [klub Polaka - przyp. red.] mierzył się w finale Klubowych Mistrzostw Azji z irańskim Matin Varamin. Po spotkaniu doszło do spięcia pomiędzy Kubiakiem a jednym z rywali. Na szczęście sytuację udało się z porę opanować i nie doszło do poważniejszych incydentów.

- Coraz rzadziej ktoś jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi, tak jak miało to miejsce na tamtym turnieju. Nie mam na to zdrowia, jestem też trochę starszy, pewne rzeczy mnie już nie interesują. Ale trzeba zrobić naprawdę wiele, żebym "zagrzał" się tak, jak się "zagrzałem" w tamtym spotkaniu. To wszystko miało miejsce jeszcze wcześniej, bo graliśmy z tym zespołem w grupie. Gość stanął pod siatką, krzyczy do mnie, obraża mi rodzinę, a potem uciekł za kolegów, kiedy do niego podszedłem. Straciłem do ludzi z Iranu resztki szacunku. Dla mnie oni są niewidoczni. Tak, uogólniam, dla mnie to jest jeden miot - tłumaczył Polak.

Michał Kubiak krytykowany przez kibiców

Słowa Michała Kubiaka nie spotkały się z dobrym przyjęciem i zrozumieniem kibiców. Garstka próbuje go tłumaczyć, że to nie był oficjalny wywiad, a siatkarz wyraził jedynie swoją opinię, ale zdecydowana większość krytykuje go za tę wypowiedź. "Przegiął", "powinien ponieść karę", "przekroczył granicę dobrego smaku", "dobrze, że nie jedzie do Iranu na Ligę Narodów", "sam prowokuje, a potem zgrywa pokrzywdzonego" - to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się w mediach społecznościowych. Zareagowała również Skra Bełchatów.

Odcinek programu "Prawda Siatki" z udziałem Michała Kubiaka został usunięty z sieci na prośbę siatkarza.

W dniach 31 maja - 2 czerwca reprezentacja Polski siatkarzy turniejem w Katowicach rozpocznie tegoroczną edycję Ligi Narodów. Rywalami biało-czerwonych będą kolejno Australijczycy, Amerykanie i Brazylijczycy.

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów 2019: Terminarz meczów reprezentacji Polski. Kiedy grają Polacy?

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Prawda Siatki/KS