Zamknij

Michał Kubiak atakuje FIVB: "Nie liczą się z naszym zdrowiem"

Krzysztof Sobczak
01.04.2019 12:59
Michał Kubiak krytykuje FIVB
fot. Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News

Michał Kubiak, kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski, w mocnych słowach skrytykował działania światowej federacji. - Jesteśmy traktowani jak maszynki do robienia pieniędzy - grzmi zawodnik japońskiego Panasonic Panthers na łamach "Przeglądu Sportowego".

Zagłosuj

Czy zgadzasz się z opinią Michała Kubiaka?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Siatkarze niemal co sezon narzekają na przeładowany kalendarz, ale terminarz na sezon 2019 jest wyjątkowo napięty. Do tradycyjnych rozgrywek, jak Liga Narodów czy mistrzostwa Europy, dojdą kwalifikacje olimpijskie oraz Puchar Świata. Ten ostatni turniej rozpocznie się dwa dni po zakończeniu czempionatu Starego Kontynentu.

Zobacz także

Przed kilkoma dniami "La Gazzetta dello Sport" poinformowała, że siatkarze podjęli działania, by FIVB wreszcie wzięła pod uwagę ich zdrowie i rozsądniej układała kalendarz rozgrywek. List do zarządu federacji podpisali Michał Kubiak, a także Dmitrij Muserski, Georg Grozer, Saeid Marouf, Simone Gianelli, Benjamin Toniutti, Bruno Rezende, Iwan Zajcew, Kevin Tillie i Micah Christenson. Czterej ostatni spotkali się z działaczami FIVB w Bolonii, aby omówić tę kwestię.

Kubiak: "Absurd goni absurd"

Michał Kubiak skomentował działania FIVB na łamach "Przeglądu Sportowego". - Władze FIVB po raz kolejny się „popisały”. Brak mi słów. Absurd goni absurd. Nikt nie liczy się z naszym zdrowiem. Jesteśmy traktowani jak maszynki do robienia pieniędzy dla FIVB. Obyśmy wszyscy w zdrowiu wytrzymali kolejny „szalony” turniej, bo kontuzji jest coraz więcej, a powinno być coraz mniej - ocenił siatkarz, którego czekają jeszcze klubowe mistrzostwa Azji, turniej, podczas którego finaliści rozegrają osiem meczów w dziewięć dni.

W tej sytuacji trenerzy poszczególnych reprezentacji nie mają wyjścia, jak rotować składem, by "nie zajechać" swoich zawodników. Chwila odpoczynku być może nadarzy się podczas Ligi Narodów, choć Vital Heynen chciałby, aby w tych zmaganiach wystąpił galowy skład.

- Zobaczymy, jakie będą ustalenia z trenerem. Na pewno nie czuję się na siłach, żeby grać całą Ligę Narodów i na ten temat z trenerem już rozmawiałem - zdradził Kubiak.

Liga Narodów 2019 ruszy 31 maja.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS