Zamknij

Michał Kubiak: Mieliśmy dość czasu, by doszlifować formę

20.09.2019 19:23
Michał Kubiak
fot. PAP/EPA

Michał Kubiak podkreślił, że polscy siatkarze najważniejsze mecze mistrzostw Europy mają jeszcze przed sobą i przyznał, że faza grupowa pozwoliła im już osiągnąć zrozumienie na boisku. - Mieliśmy też wystarczająco dużo czasu, by doszlifować formę - ocenił kapitan.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polacy w pierwszej fazie czempionatu stracili tylko seta. Oddali go Estończykom, a potem pokonali gładko po 3:0 Holendrów, Czechów, Czarnogórców i Ukraińców.

- Mieliśmy wystarczająco dużo czasu, żeby doszlifować formę. Te pięć spotkań w zupełności wystarczyło, byśmy wskoczyli na wysoki poziom zrozumienia. Każdy, kto pojawiał się na boisku, grał dobrze indywidualnie i tak samo spisywaliśmy się jako zespół - ocenił Kubiak.

Przyznał, że wyniki zanotowane w grupie D nastrajają bardzo pozytywnie, ale jednocześnie tonował hurraoptymizm.

ME siatkarzy. Przed nami faza pucharowa

- Z faktami nie ma co dyskutować. Cieszmy się, że jest jak jest, ale nie zapominajmy, że jeszcze nic nie wygraliśmy. Na razie jesteśmy w 1/8 finału. Ten etap trzeba przejść, żeby się znaleźć w ćwierćfinale, a następnie w półfinale. Chcemy zagrać dobre zawody. Jak zagramy na swoim poziomie, to nie powinno być źle - podsumował.

W pojedynku o awans do "ósemki" mistrzowie świata zagrają w sobotę w Apeldoorn z Hiszpanami. W przypadku zwycięstwa czeka ich mecz z Niemcami lub ponownie z Holendrami. Kibice i eksperci za pewnik biorą obecność biało-czerwonych w czołowej "czwórce" turnieju.

- Miejmy nadzieję, że dojdziemy do etapu paryskiego (odbędą się tam finał i mecz o brąz), ale nie wybiegajmy za daleko w przyszłość. Teraz jest bardzo ważny mecz z Hiszpanią. Nie wiemy za dużo o tym zespole, ale jeśli znaleźli się na tym etapie, to znaczy, że prezentują europejski poziom. Na pewno będziemy musieli podejść do tego meczu z maksymalną koncentracją i szacunkiem do rywala, ale świadomi własnej wartości. Trzeba wyjść i wygrać ten mecz - zaznaczył doświadczony przyjmujący.

RadioZET.pl/PAP/AN