Michał Gogol trenerem Indykpolu AZS Olsztyn

Maciej Walasek
18.12.2018 20:00
Michał Gogol
fot. Twitter

Michał Mieszko Gogol objął stanowisko trenera siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Z nowym klubem podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu. - Najważniejsze, żeby zdiagnozować jak pomóc drużynie i co możemy poprawić w jak najkrótszym czasie - ocenił.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Gogol, do niedawna szkoleniowiec Stoczni Szczecin, został zaprezentowany po raz pierwszy w roli trenera Indykopolu AZS na wtorkowej konferencji prasowej z władzami klubu w Olsztynie. Prowadzący dotychczas olsztyńską drużynę Roberto Santilli przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla, gdzie zastąpi swojego rodaka Ferdinando de Giorgiego.

Jak przypomniał prezes zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM Tomasz Jankowski, celem wyznaczonym olsztyńskiej drużynie przed rozpoczęciem sezonu był awans do najlepszej szóstki i fazy play off. - Nie stawiamy przez trenerem Gogolem celu, aby to zrealizował, ponieważ wiemy, że jesteśmy w trudnej sytuacji, a ostatnie mecze nie były dobre w naszym wykonaniu - mówił.

Prezes przyznał jednocześnie, że ma nadzieję, iż pomimo tego zespół spróbuje przynajmniej "powalczyć o tę szóstkę do samego końca". - Chcielibyśmy również zajść jak najdalej w pucharze CEV - dodał.

Zobacz także

Nowy szkoleniowiec powiedział, że chociaż rozmowy z zawodnikami i sztabem szkoleniowym są dopiero przed nim, to już od kilku dni analizował grę Indykpolu w tym sezonie. - Mam swoje przemyślenia i wnioski. Myślę, że teraz najważniejszą rzeczą jest, żeby zdiagnozować jak można pomóc drużynie i co możemy poprawić w jak najkrótszym czasie - podkreślił.

Zdaniem Gogola, na tym etapie nie sposób składać deklaracji na temat miejsca w tabeli, które zajmą akademicy na koniec rozgrywek. Przyznał, że takim marzeniem byłby oczywiście awans do pierwszej szóstki, ale zastrzegł, że jest to bardzo trudne zadanie.

W jego ocenie, akademicy powinni rzucić na szalę wszystko co mają najlepszego i zawalczyć o to, co w tej chwili wydaje się niemożliwe. Jak tłumaczył, w najbliższych tygodniach chciałby zaszczepić takie myślenie drużynie, żeby cieszyła siebie i kibiców grą.

- Myślę, że jeśli wejdziemy szybko na właściwy tor, to jest to realne. Mamy dopiero połowę sezonu za nami i nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy o to walczyli - powiedział.

Michał Gogol trenerem Indykpolu: Kiedy pierwszy mecz z nowym szkoleniowcem?

Gogol poprowadzi olsztynian po raz pierwszy 28 grudnia w meczu z GKS Katowice. Nowy szkoleniowiec ma 33 lata. Jako zawodnik grał w 2. lidze w zespole Morza Bałtyk Szczecin. Potem był statystykiem i asystentem trenerów w reprezentacjach Polski, AZS Częstochowa i Resovii Rzeszów. Jako asystent Vitala Heynena w reprezentacji Polski sięgnął z nią w tym roku po złoty medal mistrzostw świata.

Od 2016 r. był pierwszym trenerem ówczesnego Espadonu, a później Stoczni Szczecin. W pierwszym sezonie jego podopieczni awansowali do ekstraklasy. W obecnym sezonie, ze względów organizacyjno-finansowych, władze klubu wycofały zespół z rozgrywek po 10 kolejkach.

RadioZET.pl/PAP, Twitter/MW