Zamknij

Jeden z siatkarzy Jastrzębskiego Węgla zakażony koronawirusem

07.10.2020 09:37
Koronawirus w Jastrzębskim Węglu
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Michał Gierżot, siatkarz Jastrzębskiego Węgla został zakażony koronawirusem.19-latek wrócił do kraju po mistrzostwach Europy do lat 20, które zakończyły się w niedzielę w Czechach.

Michał Gierżot dostał od trenera klubowego Luke’a Reynoldsa kilka wolnych dni i nie uczestniczył w treningach zespołu.

- Zgodnie z wewnętrznymi procedurami przyjętymi w dobie koronawirusa przez nasz klub, zawodnik został poddany badaniu na obecność SARS-CoV-2. Dokładnie takie same czynności wdrożyliśmy w przypadku zawodników, którzy przyjechali przed startem okresu przygotowawczego, jak również w przypadku graczy, którzy z różnych względów (np. obowiązki reprezentacyjne, dogrywanie sezonu w innych ligach) dołączali do drużyny z opóźnieniem – poinformował rzecznik klubu Marcin Fejkiel.

Wynik testu okazał się pozytywny, przebywający w izolacji zawodnik wyraził zgodę na podanie do publicznej wiadomości jego danych osobowych.

Koronawirus w Jastrzębskim Węglu. Zarażony jeden z siatkarzy

- Michał czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów charakterystycznych dla koronawirusa. Apelujemy do wszystkich osób, które miały z nim kontakt o obserwowanie stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej stacji sanepidu – dodał Fejkiel.

PlusLiga a koronawirus. Istotna decyzja władz ws. kolejnych meczów

Podkreślił, że zaistniała sytuacja nie wpływa na przygotowania drużyny do kolejnych meczów ekstraklasy i Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel 13-15 października będzie gospodarzem turnieju drugiej rundy eliminacji LM z udziałem Arcada Galati z Rumunii oraz węgierskiego Fino Kaposvar VC. Dugie zawody w tej samej obsadzie zostaną rozegrane w rumuńskim Gałaczu 27-29 października.

RadioZET.pl/PAP