Znamy pełną obsadę Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Krzysztof Sobczak
04.03.2019 15:00
Znamy obsadę Memoriału Wagnera
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Siatkarska reprezentacja Finlandii uzupełni stawkę drużyn, które wezmą udział w 17. Memoriale Jerzego Huberta Wagnera. W krakowskim turnieju oprócz Polaków zagrają także Brazylijczycy i Serbowie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Finlandia w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej sklasyfikowana jest na 19. miejscu. Siatkówka w tym kraju cieszy się jednak sporą popularnością, a organizatorzy liczą, że na turniej do Krakowa przyjedzie sporo kibiców.

Memoriał Wagnera w Krakowie gościć będzie już po raz piąty i po raz trzeci z rzędu. Turniej rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia.

Memoriał Wagnera testem przed kwalifikacjami Tokio 2020

Dla biało-czerwonych krakowski turniej będzie ostatnim sprawdzianem formy przed rozpoczynającymi się 9 sierpnia w Gdańsku kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy będą tam rywalizować z: Francją, Słowenią i Tunezją. Awans zapewni sobie najlepszy zespół.

Memoriał H. J. Wagnera - historia

Memoriał Wagnera, mający na celu upamiętnienie legendarnego trenera, pod którego kierunkiem reprezentacja Polski wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w 1974 roku i igrzysk olimpijskich dwa lata później, uznawany jest za najmocniej obsadzony towarzyski turniej siatkarski.

Po raz pierwszy rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. Później siatkarze rywalizowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach i Zielonej Górze. Ośmiokrotnie zwyciężyli Polacy, po dwa razy Holendrzy i Rosjanie, a po jednym triumfie mają w dorobku zespoły: Niemiec, Włoch, Brazylii i Bułgarii. W ubiegłorocznej edycji polscy siatkarze zajęli pierwsze miejsce, wyprzedzając: Rosję, Francję i Kanadę.

RadioZET.pl/PAP/KS