Zamknij

Memoriał Wagnera 2017: Trener reprezentacji Polski ogłosił kadrę

Andreas Nicolaides
09.08.2017 18:09
Siatkarze
fot. PAP/EPA

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Włoch Ferdinando De Giorgi powołał 18-osobową kadrę na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który zostanie rozegrany 11-13 sierpnia w Krakowie. Impreza jest testem przed rozpoczynającymi się 24 sierpnia mistrzostwami Europy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W składzie biało-czerwonych na memoriał nie ma niespodzianek. De Giorgi - w porównaniu z ogłoszonym na początku lipca szerokim składem na ME - zrezygnował z trzech młodych zawodników: rozgrywającego Marcina Komendy oraz przyjmujących Tomasza Fornala i Bartosza Kwolka. Kilka tygodni temu zaś ze starań o występ w barwach reprezentacji w czempionacie Starego Kontynentu zrezygnował środkowy Karol Kłos.

Przed rozpoczęciem ME sztab szkoleniowy musi zmniejszyć skład do 14 zawodników.

Rywalem Polaków w 15. Memoriale Wagnera będą Kanada, prowadzona przez byłego trenera biało-czerwonych Francuza Stephane'a Antigę, a także Rosja i Francja.

W ubiegłorocznej edycji, która również odbyła się w stolicy Małopolski, najlepsi byli Bułgarzy, a Polska zajęła trzecie miejsce.

Pierwszy turniej pamięci słynnego trenera rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. Później siatkarze rywalizowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze, Toruniu. Sześciokrotnie zwyciężyli Polacy, po dwa razy Holendrzy i Rosjanie, a po jednym triumfie mają w dorobku zespoły Niemiec, Włoch, Brazylii i Bułgarii.

Kadra Polski na siatkarski Memoriał Huberta Jerzego Wagnera:

rozgrywający:

Fabian Drzyzga (Olympiakos Pireus), Michał Kędzierski (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów);

atakujący:

Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), Dawid Konarski (Ziraat Bankasi Ankara/Turcja), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel);

przyjmujący:

Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Panasonic Panthers/Japonia), Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara/Turcja), Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Aleksander Śliwka (Asseco Resovia Rzeszów);

środkowi:

Mateusz Bieniek, Łukasz Wiśniewski (obaj ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jakub Kochanowski (AZS Olsztyn), Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów);

libero:

Jakub Popiwczak (Jastrzębski Węgiel), Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

RadioZET.pl/PAP/AN