Zamknij

Memoriał Wagnera 2017: Znamy wszystkich rywali biało-czerwonych

Andreas Nicolaides
22.02.2017 16:09
Siatkarze reprezentacji Polski
fot. PAP

Siatkarska reprezentacja Kanady to ostatni uczestnik 15. edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera - poinformowali organizatorzy. W imprezie, która odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia w Krakowie, poza gospodarzami wystąpią też Rosjanie i Francuzi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Obecność Kanady w gronie uczestników ma dodatkowe znacznie - niedawno trenerem tej ekipy został były szkoleniowiec biało-czerwonych Stephane Antiga. Francuz czeka na debiutancki mecz w nowej roli. Polscy kibice obecnie mogą oglądać w klubach PlusLigi kilku zawodników z Kraju Klonowego Liścia, m.in. Jasona DeRocco, Gavina Schmitta, Johna Gordona Perrina i Frederica Wintersa.

Kanada po raz drugi wystąpi w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Debiut zaliczyła w 2006 roku, gdy impreza rozgrywana była w Olsztynie, Iławie i Ostródzie. Zajęła wówczas trzecie miejsce.

Polacy to wiceliderzy rankingu FIVB, mistrzowie olimpijscy z Londynu Rosjanie zajmują w nim piąte miejsce, Kanadyjczycy ósme, a złoci medaliści mistrzostw Europy 2015 Francuzi - dziewiąte.

W ubiegłorocznej edycji memoriału, która również odbyła się w Krakowie, najlepsi byli Bułgarzy, a biało-czerwoni wywalczyli trzecie miejsce.

Pierwszy turniej pamięci Wagnera rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. Później siatkarze rywalizowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze, Toruniu. Sześciokrotnie zwyciężyli Polacy, po dwa razy Holendrzy i Rosjanie, a po jednym triumfie mają w dorobku zespoły Niemiec, Włoch, Brazylii i Bułgarii.

RadioZET.pl/PAP/an/krys/AN