Zamknij

Memoriał Wagnera przełożony. Podano nową datę

22.07.2020 14:25
Memoriał Wagnera przełożony na 2021 rok
fot. MAREK LASYK/REPORTER

XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera nie odbędzie się w 2020 roku - poinformował organizator. Najlepszy siatkarski turniej na świecie został przełożony na przyszły rok. Impreza odbędzie się w dniach 9-11 lipca, czyli na dwa tygodnie przed początkiem igrzysk olimpijskich w Tokio.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera ostatecznie nie odbędzie się w 2020 roku. Organizatorzy walczyli do samego końca o to, aby impreza mogła się odbyć jeszcze w tym roku, ale finalnie podjęto decyzję o przesunięciu turnieju.

- Memoriał nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Chcemy, by kibice zdążyli ewentualnie anulować rezerwacje w hotelach czy zmienić swoje plany na początek lipca – mówił na początku czerwca Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Memoriał Wagnera przełożony na 2021 rok

W środowym komunikacie Mróz potwierdził, że XVIII edycja Memoriału Wagnera nie odbędzie się w 2020 roku.

- Uznaliśmy, że w tym roku nie ma warunków, by Memoriał Wagnera mógł się odbyć. Bez naszych wspaniałych polskich fanów Memoriał nie ma sensu, to oni są dla nas wielką motywacją i sprawiają, że impreza zyskała już markę w siatkarskim świecie. Wspólnie z naszym wspaniałym partnerem – miastem Kraków uznaliśmy, że nie będziemy szli na żadne kompromisy czy półśrodki, chcemy najlepszej możliwej imprezy dla naszych kibiców. Stąd nasza wspólna decyzja, by XVIII edycję przełożyć na przyszły rok, który znowu ma być rokiem olimpijskim. Bardzo dziękujemy władzom miasta Krakowa, że wsparły nas przy podejmowaniu tak trudnej decyzji- wyjaśnił Cezary Mróz.

W XVIII edycji Memoriału Wagnera mieli wystąpić: Polska, Iran, Argentyna i Tunezja. Turniej miał się odbyć w dniach 9-11 lipca w krakowskiej TAURON Arenie.

Fundacja Wagnera zapewniła, że kibice, którzy wykupili bilety na imprezę będą mogli skorzystać z tych wejściówek w nowym terminie w 2021 roku.

RadioZET.pl/fundacjawagnera.p