Zamknij

"Mecz Gwiazd" PlusLigi wraca do łask!

Maciej Walasek
11.11.2017 11:09
"Mecz Gwiazd" PlusLigi wraca do łask!
fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta

Już 15 grudnia w krakowskiej Tauron Arenie największe gwiazdy PlusLigi zmierzą się ze sobą, fundując kibicom niesamowite wrażenia. Północ kontra Południe poprzedzi półfinałowe zmagania Klubowych Mistrzostw Świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Mecz Gwiazd" to rywalizacja dwóch drużyn: Północy i Południa. Obie ekipy poprowadzi duet trenerów. To, który siatkarz i trener pojawi się na parkiecie zadecydują kibice w specjalnym głosowaniu. W zespole „Północy” zagrają wybrani gracze z następujących klubów: Łuczniczka Bydgoszcz, Trefl Gdańsk, Cuprum Lubin, Indykpol AZS Olsztyn, ONICO Warszawa, Cerrard Czarni Radom. Z kolei w barwach „Południa” wystąpią zawodnicy: Aluronu Virtu Zawiercie, Jastrzębskiego Węgla, GKS Katowice, Asseco Resovii Rzeszów, Dafi Społem Kielce, BBTS-u Bielsko-Biała i MKS-u Będzin. Siatkarze Skry i ZAKSY nie wezmą udziału w głosowaniu ze względu na udział w KMŚ.

– Wracamy do idei rozgrywania "Meczu Gwiazd". Nadarzyła się doskonała okazja, by stworzyć wyjątkowe widowisko, bo w Polsce rozgrywane będą Klubowe Mistrzostwa Świata, a my ten czas wykorzystamy na spotkanie z kibicami – mówi Artur Popko, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. – W piątek 15 grudnia pokażemy wszystko, co najlepsze w PlusLidze. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, o których będziemy jeszcze informować. Serdecznie zapraszamy, warto ten wieczór spędzić z naszymi gwiazdami.

Zobacz także

Ostatni "Mecz Gwiazd" odbył się w 2010 roku.

– Fajnie, że znowu zagramy taki mecz. To doskonała reklama i pokaz tego, co mamy najlepszego w PlusLidze. To zresztą nasze wspólne zadanie, by zachęcać ludzi do naszych rozgrywek, a takie show jest właśnie dla kibiców – mówi Paweł Woicki, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn. Marcin Możdżonek z Asseco Resovii dodaje: – Cieszę się, że wraca "Mecz Gwiazd", liczę że będzie ze specjalnym scenariuszem, tak by kibice bawili się przez cały czas. Coś na pewno uda się wymyślić, by zabawić ludzi i przy okazji trochę pograć.

Zagłosuj

Czy to dobrze, że Mecz Gwiazd wraca po kilkuletniej przerwie?

Liczba głosów:

Klubowe Mistrzostwa Świata rozpoczną się 12 grudnia. W Łodzi i Opolu rozegrana zostanie faza grupowa, gdzie rywalizować będzie ze sobą osiem najlepszych klubów świata.

RadioZET.pl/PlusLiga/mw