"Mecz Gwiazd" PlusLigi wraca do łask!

11.11.2017 11:09
sport

Już 15 grudnia w krakowskiej Tauron Arenie największe gwiazdy PlusLigi zmierzą się ze sobą, fundując kibicom niesamowite wrażenia. Północ kontra Południe poprzedzi półfinałowe zmagania Klubowych Mistrzostw Świata.

"Mecz Gwiazd" PlusLigi wraca do łask! fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Mecz Gwiazd" to rywalizacja dwóch drużyn: Północy i Południa. Obie ekipy poprowadzi duet trenerów. To, który siatkarz i trener pojawi się na parkiecie zadecydują kibice w specjalnym głosowaniu. W zespole „Północy” zagrają wybrani gracze z następujących klubów: Łuczniczka Bydgoszcz, Trefl Gdańsk, Cuprum Lubin, Indykpol AZS Olsztyn, ONICO Warszawa, Cerrard Czarni Radom. Z kolei w barwach „Południa” wystąpią zawodnicy: Aluronu Virtu Zawiercie, Jastrzębskiego Węgla, GKS Katowice, Asseco Resovii Rzeszów, Dafi Społem Kielce, BBTS-u Bielsko-Biała i MKS-u Będzin. Siatkarze Skry i ZAKSY nie wezmą udziału w głosowaniu ze względu na udział w KMŚ.

– Wracamy do idei rozgrywania "Meczu Gwiazd". Nadarzyła się doskonała okazja, by stworzyć wyjątkowe widowisko, bo w Polsce rozgrywane będą Klubowe Mistrzostwa Świata, a my ten czas wykorzystamy na spotkanie z kibicami – mówi Artur Popko, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. – W piątek 15 grudnia pokażemy wszystko, co najlepsze w PlusLidze. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, o których będziemy jeszcze informować. Serdecznie zapraszamy, warto ten wieczór spędzić z naszymi gwiazdami.

Ostatni "Mecz Gwiazd" odbył się w 2010 roku.

– Fajnie, że znowu zagramy taki mecz. To doskonała reklama i pokaz tego, co mamy najlepszego w PlusLidze. To zresztą nasze wspólne zadanie, by zachęcać ludzi do naszych rozgrywek, a takie show jest właśnie dla kibiców – mówi Paweł Woicki, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn. Marcin Możdżonek z Asseco Resovii dodaje: – Cieszę się, że wraca "Mecz Gwiazd", liczę że będzie ze specjalnym scenariuszem, tak by kibice bawili się przez cały czas. Coś na pewno uda się wymyślić, by zabawić ludzi i przy okazji trochę pograć.

Zagłosuj

Czy to dobrze, że Mecz Gwiazd wraca po kilkuletniej przerwie?

Klubowe Mistrzostwa Świata rozpoczną się 12 grudnia. W Łodzi i Opolu rozegrana zostanie faza grupowa, gdzie rywalizować będzie ze sobą osiem najlepszych klubów świata.

RadioZET.pl/PlusLiga/mw

Oceń