Pożar ugaszony. Mateusz Bieniek zagra w ME siatkarzy!

Krzysztof Sobczak
22.08.2017 22:04
Mateusz Bieniek
fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Mateusz Bieniek znalazł się w 14-osobowej kadrze siatkarzy powołanej przez trenera Ferdinando De Giorgiego na rozpoczynające się w czwartek mistrzostwa Europy. Środkowy Zaksy Kędzierzyn-Koźle narzeka na bolący staw skokowy, ale z dnia na dzień czuje się lepiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- W mojej wieloletniej karierze zawodowej nie spotkałem się z przypadkiem tak szybkiego dochodzenia do sprawności, po tak poważnym urazie. Jak się okazuje, organizm człowieka, a szczególnie sportowca, pozostaje jednak wielką zagadką – powiedział cytowany na oficjalnej stronie związku lekarz kadry Jan Sokal.

Zobacz także

Jeden z czołowych zawodników polskiej kadry urazu nabawił się w sobotę w Spale w trakcie treningu. Tak niefortunnie upadł, że doszło do uszkodzenia więzadła w stawie skokowym. W tej sytuacji w trybie awaryjnym na zgrupowanie dojechał Andrzej Wrona. Teraz środkowy ONICO Warszawa wróci do treningów z zespołem klubowym.

- Bardzo dziękuję naszemu doktorowi i fizjoterapeutom Tomkowi Pieczce i Michałowi Roczkowi za to, że doprowadzili mnie do takiej dyspozycji, która pozwoli zagrać w mistrzostwach. Naprawdę to ich wielka zasługa – skomentował Bieniek.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się w czwartek. O godz. 17:30 w Gdańsku jako pierwsi na parkiet wyjdą zespoły Estonii i Finlandii. Godzinę później w Warszawie na PGE Narodowym rozpocznie się ceremonia otwarcia, a o 20:30 w obecności ok. 60 tys. kibiców odbędzie się mecz Polska - Serbia. Później oba zespoły przeniosą się do Trójmiasta, gdzie zmierzą się z Estonią i Finlandią.

Turniej zakończy się 3 września, a walka o medale toczyć się będzie w Krakowie.

Kadra siatkarzy na mistrzostwa Europy 2017:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Olympiakos Pireus/Grecja), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów);

Atakujący: Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), Dawid Konarski (Ziraat Bankasi Ankara/Turcja);

Środkowi: Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów), Łukasz Wiśniewski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jakub Kochanowski (AZS Olsztyn), Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle;

Przyjmujący: Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara/Turcja), Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Michał Kubiak (Panasonic Panthers/Japonia), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

RadioZET.pl/PAP/KS