Zamknij

Mariusz Wlazły zakażony koronawirusem. Coraz gorsza sytuacja Trefla

12.10.2020 19:02
Mariusz Wlazły zakażony koronawirusem
fot. PAP

Mariusz Wlazły został zakażony koronawirusem - poinformował Trefl Gdańsk. Poza atakującym, zarażeni zostali: przyjmujący - Moritz Reichert, a także jeden członek sztabu szkoleniowego i dwie osoby administracji klubu.

Mariusz Wlazły zakażony koronawirusem. W ubiegłym tygodniu pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał trener Trefla Gdańsk - Michał Winiarski. W związku z tym klub przeprowadził kolejne testy, które objęły tych siatkarzy i członków sztabu, którzy nie byli zakażeni w trakcie okresu przygotowawczego oraz pracującym w administracji. Poza Mariuszem Wlazłym, pozytywny wynik testu otrzymał także przyjmujący - Moritz Reichert.

Wszyscy przebywają w izolacji domowej, która jeśli nie pojawią się inne objawy, zostanie zakończona po 10 dniach od otrzymania wyniku testu.

Mariusz Wlazły zarażony koronawirusem

Pomimo absencji Wlazłego i Reicherta środowy mecz z PGE Skrą Bełchatów w Gdańsku odbędzie się zgodnie z planem (wcześniej wiadomo było, że spotkanie rozegrane zostanie bez kibiców). Gospodarzy poprowadzi asystent Winiarskiego - Roberto Rotari.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Treflu Gdańsk wykryto 24 lipca, a drugi dwa dni później. W sumie w drużynie potwierdzono go wówczas u 16 osób – 13 zawodników (12 z pierwszego zespołu i jednego młodego gracza, który trenował z seniorami) oraz trzech członków sztabu szkoleniowego.

RadioZET.pl/