Zamknij

Maria Stenzel najlepszą zawodniczką pierwszego dnia kwalifikacji olimpijskich

08.01.2020 11:12
Maria Stenzel najlepszą zawodniczką pierwszej kolejki kwal. IO
fot. CEV

Maria Stenzel, libero reprezentacji Polski, została uznana przez kibiców za najlepszą siatkarkę pierwszego dnia turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 w Apeldoorn. Zawodniczka Grotu Budowlanych Łódź popisała się niebywała statystyką w przyjęciu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stenzel przyjmowała 28 razy, nie popełniła ani jednego błędu, a spotkanie zakończyła z 93-procentową skutecznością w tym elemencie (przyjęcie pozytywne). Połowa piłek była dograna do rozgrywającej perfekcyjnie.

"I to w sytuacji, gdy musiała jeszcze pokryć w przyjęciu Magdalenę Stysiak" - chwali 21-latkę CEV.

Polska libero wyróżniała się również postawą w obronie. "W drugim secie doprowadziła do wielu przedłużających się akcji, dzięki czemu jej koleżanki mogły wyprowadzić kontry i wygrać decydującą partię [pierwszą biało-czerwone przegrały - przyp. red.]" - czytamy.

W pokonanym polu 21-latka pozostawiła m.in. znakomitą holenderską rozgrywającą Laurę Dijkemę.

Polska pokonała Bułgarię

Na otwarcie turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio Polki wygrały z Bułgarią 3:1. W grupie A zwycięstwo odniosły też Niderlandy [3:0 z Azerbejdżanem].

- Wiadomo było, że w Bułgarii wiodącą postacią jest Jelica Wasiliewa i na jej grze byłyśmy mocno skoncentrowane. Myślę, że z każdą akcją ona gasła, a my z kolei fajnie czytałyśmy jej grę. Ten turniej jest inny niż wszystkie, to ostatnia szansa na zakwalifikowanie się na letnie igrzyska. Każdy mecz będzie ciężki, tu nie ma półśrodków. W każdym spotkaniu trzeba grać na maksa, żeby wygrywać i dojść do celu - oceniła Stenzel.

Awans na igrzyska wywalczy tylko zwycięzca turnieju.

RadioZET.pl/CEV/PAP