Marcin Możdżonek zakończył sportową karierę

27.02.2020 09:37
Marcin Możdżonek zakończył karierę
fot. Asseco Resovia Rzeszów/Facebook

Marcin Możdżonek poza rozwiązaniem kontaktu z Asseco Resovią Rzeszów, podjął decyzję o zakończeniu sportowej kariery. Przed ligowym meczem z Vervą Warszawa Orlen Paliwa, środkowy został uhonorowany przez władze klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Marcin Możdżonek od prawie czterech miesięcy borykał się z kontuzją kolana. Chociaż były reprezentant Polski robił co mógł, aby powrócić na boisko, istniała obawa, że wówczas jego stan zdrowia mógłby się tylko pogorszyć. Przed meczem z Vervą Warszawa, środkowy pożegnał się z kibicami, od których dostał olbrzymie brawa.

– Życie sportowca składa się z trudnych i bardzo wesołych momentów. Ten jest dla mnie trudny. Dziękuję bardzo za oklaski i podziękowania. Dzięki wam jest mi dużo łatwiej znieść prawdopodobnie ostateczny rozbrat z siatkówką. Dziękuję, że mogłem grać w tym klubie przed wami. Mam jeszcze jedną prośbę. Trzymajcie mocno kciuki za Asseco Resovię do samego końca – powiedział Możdżonek.

Ostatni mecz w barwach Resovii, w której przez pewnien czas był kapitanem drużyny, rozegrał na początku listopada. Do klubu przeszedł w 2016 roku. Wcześniej występował w AZS Olsztyn (2004–2008), PGE Skrze Bełchatów (2008–2012), Grupie Azoty Zaksie Kędzierzyn-Koźle (2012–2014), Halkbanku Ankara (2014/15) oraz w Cuprum Lubin (2015/16).

Poza trzema tytułami mistrza Polski ze Skrą i dziewięcioma medalami wywalczonymi w PlusLidze pochwalić się może także sukcesami osiągniętymi z reprezentacją. Jest mistrzem świata z 2014 roku, mistrzem Europy sprzed 11 lat, brązowym medalistą czempionatu Starego Kontynentu z 2011 roku oraz triumfatorem Ligi Światowej 2012. W biało-czerwonych barwach wystąpił ponad 240 razy.

RadioZET.pl/polsatsport.pl, PAP