Zamknij

Marcin Możdżonek kończy karierę: "Ten dzień musiał nadejść"

23.06.2020 11:31
Marcin Możdżonek kończy karierę
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EastNews

Marcin Możdżonek, mistrz świata i Europy, były kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski, zakończył sportową karierę. "Ten dzień musiał nadejść. Nie będę już grał profesjonalnie w siatkówkę!" - napisał w mediach społecznościowych.

Marcin Możdżonek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy ostatnich lat. W 2009 roku sięgnął po złoty medal mistrzostw Europy, a w 2014 roku wywalczył tytuł mistrza świata. W międzyczasie triumfował w Lidze Światowej, poprzedniczce Ligi Narodów.

Na karierę klubową też nie powinien narzekać. Jest trzykrotnym mistrzem Polski (PGE Skry Bełchatów), wicemistrzem Turcji w barwach Halkbanku Ankara, jedynym zagranicznym klubie, w którym występował, pięć razy zdobywał Puchar Polski i raz Puchar Turcji, a w Lidze Mistrzów stawał na drugim i trzecim stopniu podium. Ostatnim jego klubem była Asseco Resovia Rzeszów, z którą rozwiązał kontrakt w lutym.

Marcin Możdżonek kończy karierę

"Szanowni Kibice! Ten dzień musiał nadejść. Nie będę już grał profesjonalnie w siatkówkę! Kończę karierę sportową. Nie jest to łatwy moment w moim życiu... Dziękuję, że byliście ze mną przez te wszystkie lata!" - napisał w mediach społecznościowych.

W rozmowie z Kamilem Drągiem z "Przeglądu Sportowego" dodał, że jego decyzja jest nieodwołalna. - Zrobiłem sobie bilans zysków i strat, porządnie wszystko przemyślałem i wyszło na to, że czas zawiesić buty na kołku - zapewnił.

35-letni były już siatkarz ze względu na wrodzoną ambicję mimo tak wielu sukcesów nie jest do końca zadowolony ze swojej kariery. Co poszło nie tak? - Marzyłem o wygraniu Ligi Mistrzów oraz zdobyciu medalu igrzysk olimpijskich. Pierwsze było na wyciągnięcie ręki, gdy grałem w Skrze Bełchatów. Niestety, w pamiętnym finale w 2012 roku z Zenitem Kazań przy piłce meczowej sędzia popełnił błąd i zabrał nam punkt. Co gorsza, nie chciał wziąć challenge’u a cała sala na telebimie widziała, że to my wygraliśmy akcję. Nie wiem, jak potoczyłby się mecz dalej, ale nie powinien skończyć się w tamtym momencie - wspominał.

Marcin Możdżonek pracuje w branży budowlanej

Możdżonek, w przeciwieństwie do wielu innych sportowców, ma już sprecyzowane plany na przyszłość. Będzie działał w branży budowlanej. - Razem ze wspólnikiem prowadzę działalność polegającą na dystrybucji wszelkiego rodzaju farb i żywic przemysłowych (...). Budujemy wszystko od podstaw i łatwo nie jest, ale daje to dużo satysfakcji - przyznał były reprezentant Polski.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy