Zamknij

Marcello Abbondanza odchodzi z Chemika Police

Krzysztof Sobczak
21.05.2019 16:37
Marcello Abbondanza ochodzi z Chemika Police
fot. Kacper Kolenda/REPORTER/EastNews

Marcello Abbondanza nie będzie trenerem Chemika Police w sezonie 2019/2020 - poinformował klub. Włoch zapłacił posadą za utratę mistrzostwa Polski i zajęcie dopiero 4. miejsca w minionych rozgrywkach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Chemik Police sięgał po mistrzostwo kraju nieprzerwanie od sezonu 2013/2014. Przez pięć lat nie znalazł pogromcy, ale w końcu nastąpił regres formy i zmiana warty w Lidze Siatkówki Kobiet. Złoto i srebro za rozgrywki 2018/2019 pojechało do Łodzi - odpowiednio ŁKS-u Commercecon i Grot Budowlanych. Policzanki przegrały rywalizację o brązowy krążek z Developresem Rzeszów.

Brak medalu nie spodobał się włodarzom Chemika, którzy postanowili rozstać się z trenerem Marcello Abbondanzą. Włoch pracował w Policach przez półtora roku i zdobył mistrzostwo Polski 2012/2018 oraz Puchar Polski 2019.

"Dziękujemy trenerowi za pracę w naszym klubie. Życzymy powodzenia w przyszłości. Nazwisko nowego szkoleniowca ogłosimy niebawem" - czytamy w komunikacie klubu.

Siatkarki Chemika w reprezentacji Polski

We wtorek trzy zawodniczki Chemika Police - Marlena Pleśnierowicz, Natalia Mędrzyk i Martyna Grajber - oraz ich koleżanki rozpoczną rywalizację w Lidze Narodów. Mecz Polska - Włochy na żywo na sport.radiozet.pl od godz. 20:30.

RadioZET.pl/Chemik Police/KS