Malwinie Smarzek-Godek grożono śmiercią na mistrzostwach Europy

08.09.2019 20:44
polskie siatkarki
fot. PAP/EPA

Malwina Smarzek-Godek przeżyła trudne chwile podczas weekendowej walki o medal mistrzostw Europy. Liderka polskiej kadry doceniła humorystyczny wpis kabaretu Neonówka, co spotkało się z ostrą reakcją tureckich kibiców.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku   

Polki awansowały do strefy medalowej mistrzostw Europy po pokonaniu w ćwierćfinale reprezentacji Niemiec 3:2. W półfinale ich rywalkami były Turczynki. Na kilka godzin przed spotkaniem kabaret Neonówka wyraził swoje wsparcie dla biało-czerwonych za pomocą fotografii nawiązującej do Odsieczy Wiedeńskiej.

Artyści opublikowali zdjęcie w mediach społecznościowych. Niektórym siatkarkom tak spodobała się kreatywność kabaretu, że podali zdjęcie dalej na swoich profilach. Wśród nich była właśnie Malwina Smarzek-Godek, co zauważyli tureccy kibice.

Bez tytułu
fot. Instagram

- Otrzymywałam za pomocą mediów społecznościowych wiele wiadomości od Turków. W tym także takie, że chcą mnie zabić. Pisali, że wybuchnę. Po prostu życzyli mi śmierci – mówiła zawodniczka Zanetti Bergamo.

Przypomnijmy, że Neonówka zrobiła bardzo podobnie po spotkaniu z Niemkami. Wówczas wstawili zdjęcie z ich starego skeczu o siatkarkach tamtej reprezentacji. Na fotografii znajdowały się dwie osoby z numerami 14 i 10, tworząc rok 1410, dający do zrozumienia, że chodzi o bitwę pod Grunwaldem.

Malwina Smarzek-Godek: Przeprosiny kabaretu

- Starałam się wyjaśnić sprawę, ale tureccy fani byli bardzo agresywni. Zresztą oni z tego słyną. Nie miałam przecież złych zamiarów – wyjaśniała Smarzek-Godek.

Za swój post przeprosił także kabaret, który usunął zdjęcie i dodał kolejny post.

- Wszystkich urażonych naszym memem przedstawiającym Tureckie siatkarki, przepraszamy. Jesteśmy za równością i tolerancją. Najważniejsza jest siatkówka. Pozdrawiamy wszystkich Tureckich fanów i gratulujemy sukcesu.

RadioZET.pl/sport.pl