Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Malwina Smarzek najlepiej punktującą Ligi Narodów siatkarek

21.06.2019 11:50
sport

Malwina Smarzek po raz drugi wygrała ranking najlepiej punktujących siatkarek Ligi Narodów. Polska atakująca zdobyła 365 punktów, o cztery więcej niż przed rokiem. W klasyfikacji blokujących Agnieszka Kąkolewska zajęła siódmą lokatę.

polskie siatkarki fot. Piotr Matusewicz/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Malwina Smarzek zdobyła 324 pkt atakiem, 30 blokiem i 11 zagrywką. Polka nie wystąpiła w ostatnim spotkaniu przeciwko Korei Południowej, ale i tak wygrała z dużą przewagą nad drugą w tym zestawieniu Dominikanką Brayelin Elizabeth Martinez, która zakończyła rozgrywki z dorobkiem 258 punktów. Trzecie miejsce zajęła Brazylijka Gabriela Guimaraes - 247.

Liderka reprezentacji Dominikany została najskuteczniejszą siatkarką - w ataku zanotowała 47,47 proc. skuteczności, a Smarzek była siódma - 42,97 proc. Kąkolewska - ubiegłoroczna zwyciężczyni rankingu blokujących - tym razem uplasowała się na siódmej pozycji z wynikiem 0,53 bloku na set; w tej klasyfikacji triumfowała Serbka Maja Aleksic - 0,89.

Liga Narodów siatkarek: Najlepsze zawodniczki fazy interkontynentalnej

Zestawienie najlepiej zagrywających wygrała Belgijka Marlies Janssens, a 22. była Klaudia Alagierska. W rankingu rozgrywających pierwsze miejsce zajęła Nootsara Tomkom z Tajlandii, z Polek najwyżej sklasyfikowana została Marlena Pleśnierowicz - 18. pozycja.

Liga Narodów siatkarzy: Kiedy grają Polacy? O której mecze? [HARMONOGRAM WEEKENDU]

Bułgarka Żana Todorowa zwyciężyła w zestawieniu broniących zawodniczek, Maria Stenzel zajęła 11. lokatę. Z kolei Brazylijka Gabriela Guimaraes została najlepszą przyjmująca, a Martyna Grajber uplasowała się na dziewiątym miejscu.

Liga Narodów siatkarek: Kiedy Final Six?

Biało-czerwone awansowały do turnieju Final Six, który w dniach 3-7 lipca odbędzie się w chińskim Nankinie. Oprócz Polski i zespołu gospodarzy, w decydującej rozgrywce wystąpią reprezentacje Brazylii, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Turcji.

W turnieju finałowym wszystkie statystyki są liczone od nowa.

RadioZET.pl/PAP/MW

Oceń