Zamknij

Malwina Smarzek-Godek zmienia klub. Hit transferowy we Włoszech

09.04.2020 16:55
Malwina Smarzek-Godek zmienia klub
fot. FIVB

Malwina Smarzek-Godek, liderka siatkarskiej reprezentacji Polski, po dwóch latach opuszcza Zanetti Bergamo i przenosi się do jednej z najlepszych drużyn świata Igor Gorgonzola Novara.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O transferze poinformował "Przegląd Sportowy", a w jego finalizacji nie przeszkodziła nawet pandemia koronawirusa, która zmusiła władze włoskiej ligi do przedwczesnego zakończenia zarówno kobiecych, jak i męskich rozgrywek siatkarskich.

Malwina Smarzek-Godek w Novarze

Malwina Smarzek-Godek miała intratne oferty z Chin i z Brazylii, ale ostatecznie zdecydowała się pozostać w środowisku, które zdołała już dość dobrze poznać przez dwa lata gry w Bergamo. Jej zespół nie spisał się jednak najlepiej i zajął odległe 8. miejsce. Polce zależało na występach w Lidze Mistrzyń, a to gwarantuje jej transfer do Novary.

Dodatkowo 24-latka będzie mieć okazję trenować z najlepszymi siatkarkami globu, żeby wspomnieć chociażby Lucię Bosetti, Cristinę Chirichellę czy Michę Hancock. Niestety, najprawdopodobniej w tym klubie nie spotkają się dwie reprezentantki Polki, bo broniąca barw tego zespołu w minionym sezonie Zuzanna Górecka nie miała zbyt wielu okazji do występów i latem zmieni klub.

Klaudia Alagierska przedłużyła kontrakt z ŁKS-em Łódź

Aktualnie Malwina Smarzek-Godek przebywa we Włoszech i nie zamierza wracać do Polski na święta. Wiązałoby się to z dwoma dwutygodniowymi kwarantannami, a co za tym idzie z ograniczonymi możliwościami treningowymi.

Igor Gorgonzola Novara to czołowa drużyna w Europie. W poprzednim sezonie triumfowała w Lidze Mistrzyń. CEV nie podjął jeszcze wiążącej decyzji w kwestii kontynuowania bądź przerwania tegorocznych rozgrywek, a ten zespół dotarł do ćwierćfinału i ma szansę obronić trofeum.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy