Zamknij

Nieoficjalnie: Malwina Smarzek-Godek przechodzi do rosyjskiego giganta

16.05.2021 18:46
Malwina Smarzek-Godek
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Malwina Smarzek-Godek ma opuścić Igor Gorgonzola Novara i przejść do Rosji. Atakująca reprezentacji Polski ma podpisać kontrakt z Lokomotiwem Kaliningrad - ustalił serwis Onet.pl.

Malwina Smarzek-Godek po trzech latach we Włoszech ma pożegnać się z Półwyspem Apenińskim i przejść do Rosji. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Onet.pl atakująca od przyszłego roku ma reprezentować barwy Lokomotiwu Kaliningrad . Siatkarka miała podpisać roczny kontrakt.

W ostatnich latach zawodniczka przez dwa sezony występowała we włoskim Zanetti Bergamo, a w tym grała dla drużyny Igor Gorgonzola Novara, z którą sięgnęła po wicemistrzostwo Włoch. Ta druga ekipa ściągnęła już do siebie Ebrar Karakurt z Turcji, która ma zastąpić reprezentantkę Polski.

Malwina Smarzek-Godek zagra w Rosji?

To oznacza, że Smarzek-Godek zadebiutuje w lidze rosyjskiej. W zeszłym sezonie atakująca miała spróbować swoich sił w Brazylii, ale finalnie postanowiła zostać w Serie A. 

Aktualnie reprezentantka Polski razem z kadrą przygotowuje się do występów w Lidze Narodów. Podopieczne Jacka Nawrockiego 25 maja rozpoczną rozgrywki we włoskim Rimini.

RadioZET.pl