Zamknij

Kolejna reprezentantka Polski zagra w lidze włoskiej

Krzysztof Sobczak
08.07.2019 18:50

Magdalena Stysiak podpisała kontrakt z trzecim zespołem minionego sezonu w Serie A Savino Del Bene Scandicci - poinformował włoski klub. 18-letnia siatkarka w nowej drużynie będzie pełnić najprawdopodobniej rolę atakującej.

Magdalena Stysiak siatkarką Scandicci
fot. FIVB

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Jeszcze przed startem sezonu reprezentacyjnego mówiło się, że młoda zawodniczka opuści ekipę wicemistrza Polski Grota Budowlanych Łódź i przeniesie się do Serie A. Nieznana była tylko nazwa klubu, choć najgłośniej mówiło się o Novarze i Scandicci. Ostatecznie Polka wybrała ofertę Savino Del Bene.

- Jestem bardzo szczęśliwa. To było moje marzenie, by zagrać w tym klubie - powiedziała Stysiak cytowana przez stronę klubową.

W nowym zespole Polka ma pełnić rolę atakującej. Podstawową zawodniczką na tę pozycję jest Holenderka Lonneke Sloetjes.

Magdalena Stysiak siatkarką Scandicci

Magdalena Stysiak bardzo dobrze zaprezentowała się podczas Ligi Narodów siatkarek 2019, ale w kadrze trener Jacek Nawrocki widzi ją w roli przyjmującej, będącej uzupełnieniem dla pierwszej "armaty" Malwiny Smarzek. W rozgrywkach 18-latka zdobyła 192 punkty, zajmując 14. miejsce w tej klasyfikacji.

Tym samym powiększy się polska kolonia w lidze włoskiej. Stysiak dołączy do Joanny Wołosz, Malwiny Smarzek i Zuzanny Góreckiej, która kilkanaście dni temu podpisała kontrakt z Novarą.

RadioZET.pl/savinodelbenevolley.it/KS