Zamknij

Maciej Muzaj chorował na koronawirusa: Najgorszy był ból mięśni

13.10.2020 11:26
Maciej Muzaj miał koronawirusa
fot. Polska Press/East News

Maciej Muzaj był chory na koronawirusa. Siatkarz reprezentacji Polski i rosyjskiego Uralu Ufa w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział o przebiegu choroby. - Szczególnie dokuczały mi bóle mięśni - opowiadał atakujący.

Maciej Muzaj znalazł się wśród zawodników Uralu Ufa, którzy zostali zakażeni koronawirusem. Chociaż klub nie podał żadnego oficjalnego komunikatu, w rozmowie z „Super Expressem” informację potwierdził sam zainteresowany. W ostatnich dwóch kolejkach rosyjskiej Superligi, 26-latek w ogóle nie pojawił się w składzie Uralu. Atakujący reprezentacji Polski przyznał, że dowiedział się o zakażeniu po odbyciu obowiązkowych testów.

- Robiłem rutynowe testy przed meczem i dostałem pozytywny wynik – powiedział.

Maciej Muzaj przeszedł koronawirusa

– Musiałem zostać w domu, przechorowałem to, czuję się już lepiej. Siedzę na kwarantannie od poprzedniego wtorku, czyli już tydzień. W trakcie choroby czułem się osłabiony, bolała mnie głowa, miałem katar, straciłem smak, odczuwałem także mocne bóle mięśni. Te ostatnie mi szczególnie dokuczały. Nie było gorączki ani problemów z oddychaniem – kontynuował.

Mariusz Wlazły zakażony koronawirusem. Coraz gorsza sytuacja Trefla

Na szczęście Maciej Muzaj czuje się już o wiele lepiej. Siatkarz uzyskał pierwszy negatywny wynik testu, a w środę ma wykonać kolejny. Jeśli badanie pójdzie po jego myśli, zawodnik wróci do treningów.

- Czuję, że to ze mnie schodzi, ale nadal jestem mocno zmęczony chorowaniem – zakończył.

RadioZET.pl/se.pl