MŚ w siatkówce. Vital Heynen: Brąz w ciemno? Nie, dziękuję

Andreas Nicolaides
25.09.2018 13:21
Vital Heynen
fot. PAP/EPA

Vital Heynen, awansując z polskimi siatkarzami do "szóstki" mistrzostw świata, zrealizował cel postawiony przez PZPS. Belgijski trener ma jednak swoje ambicje na dalszą część turnieju i odrzuciłby np. oferowany mu w ciemno brązowy medal.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Wcale nie jestem taki pewny moich dalszych losów na stanowisku szkoleniowca biało-czerwonych. Zobaczymy w listopadzie, gdy będziemy omawiać sezon. Teraz mogę tylko powiedzieć, że uwielbiam pracować z tymi chłopakami. Mój kontrakt zawiera cele, a głównym jest medal igrzysk. Zaznaczyłem od razu, że nie mogę obiecać złotego medalu w pierwszym roku pracy. W nim realna jest "szóstka" mundialu, a medale w kolejnych latach -  zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami Heynen.

Na pytanie, czy wziąłby w ciemno brązowy medal trwających MŚ, odparł: - To trudne pytanie, bardzo trudne. Znacie mnie, uwielbiam ryzyko. Jeśli oferta dotyczyłaby złota lub srebra, to bym skorzystał, ale brąz? Nie, dziękuję. Jestem bardzo ciekawy i chcę sprawdzić, w jakim miejscu jesteśmy, jak dobrze przepracowałem z zespołem ten rok.

MŚ w siatkówce 2018: TERMINARZ Final Six. Kiedy mecze?

Przypomniał przy tym, że w pierwszej części tego sezonu jego drużyna, oparta w dużej mierze na młodych siatkarzach, awansowała do turnieju finałowego Ligi Narodów.

- Ci młodzi gracze już są bogatsi o to doświadczenie. Nie możemy zapominać, że to są te drobne rzeczy, które procentują później. Może ten obecny występ też będzie krokiem do sukcesu w przyszłości? Mój plan to przywieźć medal z igrzysk olimpijskich. Zatem gdyby ktoś mi zaoferował miejsce na podium w Tokio, to bym wziął - przyznał Belg.

Obrońcy tytułu są już w Turynie, gdzie od środy będzie się toczyć rywalizacja w trzeciej rundzie mundialu. W poniedziałek okazało się, że zagrają z Włochami i ponownie z Serbami.

Najbliższy mecz biało-czerwonych na MŚ w siatkówce 2018 Polska - Serbia odbędzie się 27 sierpnia o godz. 20.30. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/AN