MŚ siatkarzy: Francja - Serbia. Ważne rozstrzygnięcie w "polskiej" grupie

21.09.2018 18:35

Serbia wygrała z Francją 3:2 (22:25, 26:24, 25:20, 18:25, 18:16) w pierwszym meczu grupy H drugiej fazy MŚ w siatkówce 2018. To świetny wynik dla reprezentacji Polski, która swój mecz z Argentyną rozegra o godz. 19.40.

Francja - Serbia fot. PAP/EPA

Francuzi wygrali pierwszego seta do 22, ale kolejne dwa padły łupem rywala. Serbia wygrała  do 24 i 20. W czwartej partii do gry wrócili "Trójkolorowi", którzy dość łatwo zwyciężyli do 18. W tie breaku toczyła się bardzo zacięta rywalizacja. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej Serbowie - wygrali 18:16.

Ten wynik oznacza, że Francja żegna się z mistrzostwami świata w siatkówce, o ile wieczorem Polska pokona Argentynę. Zwycięstwo biało-czerwonych 3:0 lub 3:1 w setach sprawi, że będą mieć cztery punkty przewagi nad Serbią i będą o krok od awansu do Final Six.

MŚ w siatkówce - TABELA "polskiej" grupy:

1. Polska - 15 pkt, 1:3 w setach (5 rozegranych meczów)
2. Serbia - 14 pkt, 17:9 (6)
3. Francja - 12 pkt, 15:10 (6)
4. Argentyna - 6 pkt, 10:11 (5)

Mecz Polska - Argentyna na żywo o godz. 19.40. Relacja i wynik live na sport.radiozet.pl.