MŚ siatkarzy 2018: Francuzi za mocni dla Polaków, biało-czerwoni pod ścianą

22.09.2018 21:41
Kevin LeRoux Stephen Boyer Artur Szalpuk

Reprezentacja Polski przegrała w drugim meczu 2. fazy mistrzostw świata gra z Francją 1:3 (13:25, 18:25, 25:23, 18:25). Ta sytuacja komplikuje biało-czerwonym możliwość awansu do 3. rundy. Podopieczni Vitala Heynena potrzebują wygranej z Serbią.

W pierwszych dwóch setach, Polacy byli zaledwie cieniem samego siebie. Było widać, że podopieczni Vitala Heynena wciąż myślami są przy piątkowej porażce z Argentyną i obie partie przegrali dokładnie do 13 i 18. W trzeciej odsłonie biało-czerwoni nie ustępowali rywalom na krok i nie dopuścili do zdobycia przez nich kilku punktowej przewagi. Dzięki temu wygrali 25:23.

W czwartym secie wszyscy kibice wierzyli, że Polacy doprowadzą do tie-breaku. Początek wyglądał obiecująco, ale w środku partii, nasi zawodniy znów nie kończyli akcji, a w atak szalał Ngapeth. Finalnie biało-czerwoni przegrali 18:25.

Przegrany mecz z Francuzami za 3 punkty spowodował, że obrońcy tytułu muszą wygrać z Serbią.