Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski

MŚ w siatkówce 2018: Polacy rozgromili Finlandię. Genialny mecz Szalpuka

15.09.2018 21:34

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała w swoim trzecim meczu na mistrzostwach świata Finlandię 3:1 (25:20, 26:28, 25:16, 25:15). Z bardzo dobrej strony pokazał się Artur Szalpuk, który był pewnym punktem naszego zespołu.

reprezentacja Polski siatkarzy fot. PAP

W pierwszym secie Polacy szybko wyszli na prowadzenie i zaczęli grać bardzo swobodnie. W ataku nie mylił się Bartosz Kurek i ostatecznie wygraliśmy 25:20.

W drugiej partii oglądaliśmy zupełnie inną reprezentację Polski. Biało-czerwoni popełniali sporo błędów własnych, nie kończyli ataków, a Finowie nie prezentując specjalnie dobrej gry na tym korzystali. Pod sam koniec seta udało nam się doprowadzić do remisu, a walka o set rozegrała się na przewagi. Jednak po odgwizdaniu podwójnego odbicia, to nasi przeciwnicy cieszyli się z wygranej 26:28 i doprowadzili do remisu.

Trzeci set genialnie rozpoczął Michał Kubiak. Kapitan reprezentacji Polski popisał się dwoma asami serwisowymi z rzędu. Później Polacy dołożyli kilka udanych bloków i udało nam się odskoczyć Finom na pięć punktów. W dalszej części gry biało-czerwoni kontrolowali przebieg meczu i utrzymywali przewagę. Finalnie zakończyli trzecią partię wynikiem 25:16.

Czwarty set zaczął się po myśli Polaków: świetnie prezentował się Artur Szalpuk, który był najpewniejszym punktem w naszym zespole. Dzięki jego dobrej postawie i błędach rywali na pierwszej przerwie technicznej schodziliśmy z prowadzeniem 8:4. Po kilku chwilach biało-czerwoni powiększyli prowadzenie dzięki skutecznym blokom i było już 13:7. Polacy wyróżniali się skutecznością i wykorzystywali kontrataki. Finalnie reprezentacja Polski pokonała Finlandię 25:15.