Zamknij

Vital Heynen: W planach miałem coś innego

Maciej Walasek
30.09.2018 12:45
Vital Heynen
fot. PAP

Celem Vitala Heynena na mistrzostwa świata w siatkówce był awans do najlepszej szóstki turnieju. Wcześniej Belg zakładał złoty medal, ale mówił o olimpijskim krążku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski po wspaniałym boju w półfinale MŚ w siatkówce pokonała drużynę USA 3:2 i po raz drugi z rzędu zagra w wielkim finale przeciwko Brazylii. Przed czterema laty biało-czerwoni pokonali Canarinhos 3:1. Przed ostatnim meczem na mundialu, Vital Heynen uważa, że najlepsze dopiero przed naszym zespołem.

Zobacz także

- USA to fantastyczna drużyna, przez długi czas cierpieliśmy na boisku. Na końcu wygrał zespół, który wytrwał napór. To był twardy, choć nie najpiękniejszy mecz. Mieliśmy problem z ich zagrywką, ale wtedy pojawił się Śliwka i było dużo lepiej. Ta drużyna rośnie, mam nadzieję, że najlepszy jeszcze przed nami – powiedział po meczu w rozmowie z Marcinem Lepą w Polsacie Sport.

Chociaż Polacy mają zapewniony srebrny medal, selekcjoner biało-czerwonych podkreślił, że celem jest złoto.

- Będziemy zmęczeni, ale czujemy się wspaniale. Mamy już srebro, ale to nas nie zadowala. Planem było złoto olimpijskie, ale jeśli po drodze zgarniemy inne, to wspaniale. To być może jedyna okazja na to i trzeba ją wykorzystać.

MŚ siatkarzy: Brazylia - Polska NA ŻYWO

Wielki finał Brazylia - Polska rozpocznie się o godzinie 21.15. Relacja i wynik meczu na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Polsat Sport/MW