Kolejne MŚ siatkarzy w Rosji? Federacja złożyła wniosek

Maciej Walasek
29.09.2018 19:07
reprezentacja Rosji na mś siatkarzy
fot. PAP/EPA

Wszechrosyjska Federacja Siatkówki złożyła do FIVB wniosek o prawo organizacji turnieju siatkarskich mistrzostw świata w 2022 roku. Gospodarz mundialu ma zostać wybrany w listopadzie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wszystko zaczęło się od sierpniowego spotkania prezydenta FIVB, Ary’ego Gracy z Ministrem Sportu rosyjskiej federacji, Pawłem Kołobkowem. Brazylijczyk chętnie widziałby Rosję w roli gospodarzy kolejnych mistrzostw świata. Po przemyśleniu sprawy przez Rosjanina, w ubiegłym tygodniu władze tamtejszej federacji złożyły wniosek o prawo organizacji turnieju.

Zobacz także

Miasta gospodarze nie zostały jeszcze określone. Przed końcem roku przygotujemy prezentację i projekt turnieju. Najprawdopodobniej przedstawimy nasz pomysł na kongresie FIVB w połowie listopada w Cancun, gdzie może zostać podjęta ostateczna decyzja w tej sprawie. Rekrutacja odbywa się za zamkniętymi drzwiami, ale o ile nam wiadomo, dotychczas zostały złożone tylko dwa wnioski – powiedział sekretarz generalny Wszechrosyjskiej Federacji, Aleksander Jaremienko.

Rosja ubiegała się o ubieganie mundialu także cztery lata temu. Ostatecznie wybór padł na Bułgarię i Włochy.

MŚ siatkarzy: Polska - USA na żywo

W sobotę reprezentacja Polski zagra w półfinale z USA. Relacja i wynik meczu na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW