MŚ siatkarzy: Po naciskach selekcjonerów, organizatorzy zmienią ważny przepis

Maciej Walasek
05.09.2018 13:40
Vital Heynen
fot. PAP

Od pewnego czasu Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zaskakiwała kibiców i kilkukrotnie informowała o zmianie przepisów przed turniejem. Jednak pod naporem selekcjonerów, udało się wycofać decyzję o liczbie zawodników powoływanych na mecz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ostatnich tygodniach doszło do kuriozalnych sytuacji. Władze federacji już po losowaniu grup na mistrzostwa świata w siatkówce dokonali zmian w układzie drabinki. Kolejną decyzją była zmiana terminu zgłaszania zawodników na turniej. Głównym powodem były problemy zdrowotne w kadrze Bułgarii, która jest współgospodarzem imprezy.

Zobacz także

Następnym kontrowersyjnym ruchem było zmniejszenie liczby zawodników powoływanych na mistrzostwa świata przez trenerów z 14 na 12. Mimo że federacja chciała wrócić do przepisów sprzed lat, to nie spodobało się selekcjonerom. W związku z tym ci postanowili zaprotestować. Jednym z najbardziej aktywnych był szkoleniowiec polskiej kadry, Vital Heynen.

Działania trenerów powiodły się, dzięki czemu w każdym meczu, selekcjonerzy będą mieli do dyspozycji 14 graczy.

MŚ siatkarzy: Kiedy początek mistrzostw?

Mistrzostwa świata siatkarzy zostaną rozegrane we Włoszech i Bułgarii. Turniej rozpocznie się 9 września, meczami Włochy – Japonia i Bułgaria – Finlandia. Reprezentacja Polski zmagania rozpocznie 12 września, gdzie zagra z Kubą. Biało-czerwoni bronią mistrzowskiego tytułu zdobytego przed czterema laty w Polsce.

RadioZET.pl/sport.onet.pl/MW