Zamknij

MŚ 2022: Znamy miejsce meczu otwarcia, faza finałowa w Moskwie

15.12.2020 20:12
polscy siatkarze
fot. Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB)  ujawniła następne szczegóły mistrzostw świata siatkarzy, które odbędą się w Rosji w 2022 roku. W Sankt Petersburgu zaplanowano mecz otwarcia, a faza finałowa zostanie rozegrana w Moskwie.  

Mistrzostwa świata siatkarzy rozpoczną się 26 sierpnia, a zakończą 11 września 2022 roku. W rosyjskim mundialu weźmie udział 24 zespołów. Chociaż do MŚ jest jeszcze sporo czasu, FIVB ujawniła kolejne informacje przed turniejem.

Pierwsza faza grupowa będzie rozgrywana w dniach 26-29 sierpnia. Wiadomo, że reprezentacja Rosji rozegra mecz otwarcia w Sankt Petersburgu, a ich rywalem będzie jeden z grupowych przeciwników. Dzień później odbędą się kolejne mecze, a drużyny będą walczyć w grupach podzielonych na cztery ekipy: w Moskwie, Ufie, Jekaterynburgu, Kemerowie, Nowosybirsku i Krasnojarsku.

MŚ siatkarzy 2022: Mecz otwarcia w Sankt Petersburgu, finał w Moskwie

Drugi etap zaplanowano na 2-4 września. Weźmie w nim udział 16 drużyn, które zostaną podzielone na cztery grupy. Zespoły będą rywalizować w Jarosławiu, Kalingradzie, Kazaniu i Sankt Petersburgu.

Najlepsza szóstka awansuje do fazy finałowej, która w dniach 7-11 września odbędzie się w Moskwie.

Mistrzowskiego tytułu będzie bronić reprezentacja Polski.

RadioZET.pl/