MŚ siatkarzy 2018: Znamy wszystkich uczestników

Andreas Nicolaides
13.11.2017 16:52
MŚ siatkarzy 2018: Znamy wszystkich uczestników
fot. PAP/EPA

Portoryko i Kuba uzupełniły stawkę uczestników przyszłorocznych mistrzostw świata siatkarzy w Bułgarii i we Włoszech. Obie drużyny przepustkę wywalczyły w turnieju kwalifikacyjnym strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (NORCECA) w Pinar del Rio.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W imprezie w Pinar del Rio - która była rozgrywana systemem "każdy z każdym" - Kuba, Portoryko i Meksyk zgromadziły taką samą liczbę punktów i miały identyczny bilans setów. O kolejności (przepustkę na mundial uzyskały tylko dwie najlepsze ekipy) decydowało więc ratio punktów.

Mundial w Bułgarii i we Włoszech odbędzie się w dniach 10-30 września, a w stawce będą 24 zespoły. Broniący tytułu Polacy, mieli - tak jak gospodarze - zagwarantowany udział w imprezie. Przepustkę na nią wywalczyli zaś w kwalifikacjach: Iran, Japonia, Chiny i Australia (strefa azjatycka), Francja, Holandia, Słowenia, Rosja, Serbia, Finlandia i Belgia (Europa), Brazylia i Argentyna (Ameryka Płd.), Stany Zjednoczone, Dominikana, Kanada, Kuba, Portoryko (strefa NORCECA), Tunezja, Egipt i Kamerun (Afryka).

RadioZET.pl/PAP/AN