Występ polskiego środkowgo niepewny. Nie wziął udziału w treningu

Maciej Walasek
30.09.2018 13:53
Bartosz Kurek i Piotr Nowakowski
fot. PAP

Piotr Nowakowski nie brał udziału w treningu polskich siatkarzy w Turynie przed wieczornym finałem mistrzostw świata. Środkowy dzień wcześniej w półfinale z USA (3:2) nabawił się urazy pleców, a jego występ w spotkaniu z Brazylią jest niepewny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nowakowski w ubiegłym roku przeszedł operację kręgosłupa, przez co ominął go wówczas sezon reprezentacyjny.

- To nie jest odnowienie tamtego urazu. Decyzja w sprawie występu Piotrka zapadnie tuż przed meczem - powiedział fizjoterapeuta reprezentacji Polski Tomasz Pieczko.

30-letni zawodnik Trefla Gdańsk był ważnym punktem w ekipie broniących tytułu biało-czerwonych w sobotnim pojedynku z Amerykanami. Zdobył osiem punktów, w tym cztery blokiem w ważnych momentach meczu. Po spotkaniu, przechodząc przez tzw. strefę mieszaną minął szybko dziennikarzy, trzymając się ręką za dolną część pleców.

Zobacz także

Niedzielny trening podopiecznych Vitala Heynena trwał 50 minut. Tylko w pierwszej części rozgrzewki brał udział Michał Kubiak. Kapitan polskiej drużyny przez resztę zajęć obserwował z boku poczynania kolegów.

Jak poinformował rzecznik prasowy PZPS Janusz Uznański, finał z trybun Pala Alpitour ma obejrzeć minister sportu Witold Bańka.

Pojedynek z Brazylią rozpocznie się o godz. 21.15. Na godz. 17 zaplanowano konfrontację Amerykanów z Serbami, której stawką będzie brązowy medal.

MŚ siatkarzy: Brazylia - Polska NA ŻYWO

Wielki finał Brazylia - Polska rozpocznie się o godzinie 21.15. Relacja i wynik meczu na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/MW