MŚ siatkarzy: Pogromcy Polaków rozgromieni przez Serbię

Maciej Walasek
22.09.2018 17:46
Serbia - Argentyna
fot. PAP/EPA

Serbscy siatkarze pokonali w Warnie Argentyńczyków 3:0 (25:18, 25:22, 25:22) w meczu drugiej rundy mistrzostw świata. Wieczorem występujący także w grupie H Polacy zmierzą się z Francuzami. Dzięki wygranej Serbowie zostali liderami tabeli.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Charyzmatyczny trener Serbów Nikola Grbic tym razem dał odpocząć kilku swoim podstawowym zawodnikom. Mimo to jego podopieczni nie mieli zbytnio problemu z pokonaniem Argentyńczyków. W trzeciej partii co prawda przegrywali już 10:16, ale systematycznie odrabiali straty i doprowadzili do remisu 20:20. Potem zaś, głównie dzięki potężnym serwisom, wypracowali przewagę.

Zobacz także

Ich sobotnich rywali poprowadził tym razem drugi trener Julian Alvarez. Słynny Julio Velasco spotkanie obejrzał z trybun. Był to efekt kary, jaką nałożyła na niego światowa federacja (FIVB) za obraźliwe gesty, które wykonał tuż po piątkowym meczu z biało-czerwonymi, wygranym niespodziewanie przez jego zespół 3:2.

Serbowie mają na koncie sześć zwycięstw i 17 punktów i są blisko awansu do "szóstki". Argentyńczycy do drugiego etapu awansowali z dwoma zwycięstwami i sześcioma punktami, a ich szanse na awans do kolejnego etapu od początku były znikome.

Ekipa z Bałkanów ma na koncie kilka sukcesów w najważniejszych imprezach międzynarodowych. Mistrzem olimpijskim została w 2000 roku, a cztery lata wcześniej sięgnęła po brąz. Oba te sukcesy zanotowała jeszcze jako reprezentacja Jugosławii. W MŚ wywalczyła srebro (1998) i brąz (2010). Cztery lata temu zajęła dziewiąte miejsce. Jest także mistrzem Starego Kontynentu z 2001 i 2011 roku.

RadioZET.pl/PAP/MW