Prowokacyjne zdjęcie Argentyńczyków po meczu z Polską [FOTO]

Maciej Walasek
22.09.2018 13:11
argentyńscy siatkarze
fot. PAP

W pierwszym meczu 2. fazy siatkarskich mistrzostw świata, Argentyna pokonała Polskę w tie-breaku 3:2. Po meczu argentyńscy zawodnicy zrobili kontrowersyjne zdjęcie, na którym zakpili z decyzji sędziów. Fotografia znalazła się również na oficjalnej stronie FIVB.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Porażka z Argentyną była pierwszym przegranym meczem biało-czerwonych na siatkarskim mundialu. Chociaż Polacy mieli trzy piłki meczowe, finalnie góra byli nasi rywale.  Jeszcze przed meczem Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zaleciła sędziom, aby ci zwracali uwagę na zagrania dotyczące piłki rzuconej. Główny arbiter miał problemy z interpretacją zasad, przez co popełniał kilka istotnych błędów, które zaważyły na końcowym wyniku.

Zobacz także

Tuż po meczu doszło do skandalicznego zachowania Julio Velasco, ale sami Argentyńczycy nie grzeszyli postawą. Siatkarze z Ameryki Południowej zapozowali do zdjęcia, w którym wykonali gest wykonania challenge’u i jednocześnie nawiązali do całego zamieszania. Warto zaznaczyć, że fotografa została opublikowana na oficjalnej stronie FIVB.

yGNktkpTURBXy9kODEyMWRiYjNhMDlkNzQzZDBkOGFhNDFjM2M5OTE4Ni5qcGeSlQLNAxQAwsOVAgDNAvjCww
fot. FIVB

Polska - Francja: mecz na żywo. Relacja online

W sobotę w swoim drugim meczu 2. fazy, Polacy zagrają z reprezentacją Francji. Mecz Polska - Francja na żywo na sport.radiozet.pl. Początek meczu o 19:30.

RadioZET.pl/MW