MŚ siatkarzy: Wysoka stawka grupowego meczu Polski z Iranem

Andreas Nicolaides
17.09.2018 07:20
Polska, MŚ w siatkówce 2018
fot. PAP/EPA

Polskich siatkarzy czeka wieczorem pierwszy poważny sprawdzian w odbywających się w Bułgarii i Włoszech mistrzostwach świata. Broniący tytułu biało-czerwoni zmierzą się z Irańczykami, a stawką meczu może być awans do drugiej fazy turnieju z pierwszego miejsca w grupie. Mecz Polska - Iran na żywo na sport.radiozet.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polacy i Irańczycy mają w dorobku po trzy zwycięstwa i są jedynymi w grupie D niepokonanymi drużynami. Obie są już pewne występu w kolejnej rundzie mundialu.

Zawodnicy oraz szkoleniowcy obu zespołów zdają sobie sprawę, że triumfator poniedziałkowego pojedynku będzie bardzo bliski zajęcia pierwszego miejsca w tabeli na koniec pierwszego etapu imprezy i tym samym pozostania na drugą fazę turnieju w Warnie.

MŚ w siatkówce 2018: Mecz Polska - Iran

W ostatnich latach wielokrotnie dochodziło do rywalizacji obu ekip i przeważnie były to pojedynki zacięte oraz pełne spięć pod siatką. W tym roku drużyny te spotkały się w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów i Iran wygrał 3:0.

- Gdy Polska gra z Iranem, to zawsze jest dodatkowy smaczek pozasportowy. Tak już jest i chyba... zostanie. Wydaje mi się, że nam to akurat pomaga - zaznaczył Jakub Kochanowski.

21-letni środkowy dodatkowo mierzył się z tym rywalem także rok temu w mistrzostwach globu juniorów i jak zapewnił, wtedy także nie brakowało spięć. Podobne doświadczenia z poprzedniego sezonu ma trener biało-czerwonych Vital Heynen, który wówczas był jeszcze szkoleniowcem Belgów.

Polska - Iran: mecz na żywo. Relacja i wynik online

Kluczową postacią w zespole prowadzonym przez czarnogórskiego szkoleniowca Igora Kolakovica jest rozgrywający Saeid Marouflakrani. Polskim kibicom dobrze znany jest zaś Milad Ebadipur, który od roku broni barw PGE Skry Bełchatów.

Spotkanie z Iranem rozpocznie się o godz. 19.30 czasu polskiego. Na 16 zaplanowany jest inny mecz grupy D - Portoryko zmierzy się z Kubą. Oba zespoły mają na koncie po cztery porażki i walczyć będą o honorowe pożegnanie się z turniejem.

Mecz Polska - Iran na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja i wynik online od godz. 19.15.

RadioZET.pl/AN