MŚ siatkarzy: Opalanie na leżakach czy gry planszowe? Jak polscy siatkarze spędzają wolny czas?

Maciej Walasek
15.09.2018 12:45
Vital Heynen
fot. PAP

W piątek polscy siatkarze nie rozgrywali meczu na mistrzostwach świata, dlatego mieli trochę wolnego czasu. Okazało się, że biało-czerwoni otrzymali kilka zakazów od Vitala Heynena. Nie oznacza to jednak, że nie potrafili zorganizować sobie dnia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W piątek polska kadra miała dzień przerwy od meczów na mistrzostwach świata. Jednak zamiast odpoczywać nad Morzem Czarnym lub wygrzewać się na leżakach nad basenem, siatkarze musieli podporządkować się kilku zasadom narzuconym przez Vitala Heynena. Belg wymaga, aby nasi gracze oszczędzali siły na resztę turnieju, gdzie wkrótce czeka ich wiele ważnych spotkań.

- Nie możemy wychodzić poza hotel. Chyba, że na krótkie spacery. Jest gorąco i dłuższy czas spędzany na słońcu zabierałby nam cenną energię - wyjaśnia w rozmowie z Tomaszem Kalembą, Aleksander Śliwka.

Zobacz także

Nie oznacza to, że polscy siatkarze są skazani na siedzenie w pokojach. Chociaż krótka drzemka jest jak najbardziej wskazana, to i tak zawodnicy potrafią zorganizować sobie wolny czas w hotelu. Jak się okazuje prawdziwą furorę w kadrze robią gry planszowe, za które odpowiadają Bartosz Kurek i Piotr Nowakowski.

- W wolnym czasie spotykamy się w większym gronie i gramy w gry planszowe. Jest przy tym trochę śmiechu – mówi Kurek.

Oprócz planszówek, siatkarze grają w gry karciane. Dzięki temu unikają smartfonów, których starają się używać jak najmniej. Michał Kubiak zaznacza, że telefon służy mu przede wszystkim do kontaktu z rodziną. Istnieje też grupa serialowa. Należą do niej Paweł Zatorski i Bartosz Kwolek.

- Lubimy oglądać seriale. Wieczorami obaj mamy słuchawki na uszach i się nie odzywamy. Kiedy tylko kończy się odcinek to wymieniamy się uwagami. Teraz akurat kończę oglądać "La casa de papel" ("Dom z papieru"). Bardzo polecam. Paweł jest już takim ekspertem, że ogląda trzy seriale naraz - mówił Kwolek.

Czy taka forma relaksu spowoduje, że biało-czerwoni osiągną sukces na mistrzostwach świata? Pierwsze efekty takiego wypoczynku będziemy mogli śledzić już w sobotę. O 19:30 Polska zagra z Finlandią. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/onet.pl/MW