MŚ siatkarzy: Oprócz złotego medalu, Polacy powalczą o wielkie pieniądze

30.09.2018 11:28
polscy siatkarze

W niedzielę polscy siatkarze zagrają w wielkim finale mistrzostw świata z Brazylią. Biało-czerwoni będą bronić mistrzowskiego tytułu, ale również powalczą o ogromne pieniądze. Ile mogą zarobić na złotym medalu?

W trzeciej rundzie podopieczni Vitala Heynena rozgromili Serbię 3:0, a później wygrali seta z Włochami, co wystarczyło do awansu do półfinału. Ostatecznie przegrali ze współgospodarzami turnieju 2:3, a w półfinale po zaciętym boju pokonali USA 3:2.

W niedzielę Polacy powalczą nie tylko o złoty medal mistrzostw świata, ale i o ogromne pieniądze. W przypadku obrony mistrzowskiego tytułu zyskaliby 200 tysięcy dolarów. Wicemistrzowie globu zdobędą 125 tysięcy, a brązowi medaliści 75 tysięcy.

Oprócz drużynowego wynagrodzenia, na premie mogą liczyć zawodnicy, którzy zgarną indywidualne wyróżnienia. MVP mundialu dostanie 30 tysięcy dolarów, a każdy inny gracz z tzw. „Drużyny Marzeń” otrzyma po 10 tysięcy.

Mistrz świata otrzyma automatyczny awans do następnego mundialu, ale nie będzie miał zapewnionego udziału na igrzyskach olimpijskich.