MŚ siatkarzy 2018: Co musi się stać, aby Polacy awansowali?

Maciej Walasek
23.09.2018 10:58
polscy siatkarze
fot. PAP

W meczach z Argentyną i Francją, Polacy dość mocno skomplikowali sobie sytuację w grupie H. W niedzielę biało-czerwoni rozegrają mecz z Serbią, który będzie spotkaniem o życie. Jakie warianty dadzą nam awans do 3. fazy turnieju?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jeśli reprezentacja Polski nie chce oglądać się na innych może sama zapewnić sobie bezpośredni awans. Biało-czerwoni muszą w niedzielę pokonać Serbów 3:0 albo 3:1. W przypadku wygranej w tie-breaku zajmiemy drugie miejsce tuż za zespołem Nikoli Grbicia. 6 wygranych i 18 punktów na koncie również da nam awans do najlepszej szóstki.

Zagłosuj

Czy Polacy awansują do 3. fazy mistrzostw świata?

Liczba głosów:

A jak wygląda sytuacja w momencie porażki? W razie przegranej 0:3 lub 1:3, to w przypadku wygranej Francji z Argentyną kończymy udział w mundialu. Jednak gdybyśmy przegrali z Serbią 2:3, wówczas Francja musiałaby pokonać Albicelestes 3:0 lub 3:1. Zwycięstwo w tie-breaku nic jej nie da.

Zobacz także

Polska - Serbia na żywo

W niedzielę w swoim trzecim meczu 2. fazy, Polacy zagrają z reprezentacją Serbii. Mecz Polska - Serbia na żywo na sport.radiozet.pl. Początek spotkania o 19:30.

RadioZET.pl/MW