Zamknij

Wszystko jest już jasne. Reprezentacja Polski poznała rywalki w MŚ siatkarek

17.03.2022 21:43
Reprezentacja Polski siatkarek
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski siatkarek poznała rywalki, z którymi zmierzy się w fazie grupowej mistrzostw świata 2022 w Holandii i Polsce. Biało-czerwone powalczą w grupie B z Turczynkami, Dominikankami, Koreankami, Tajkami i Chorwatkami.

Reprezentacje Turcji, Dominikany, Korei Południowej, Tajlandii i Chorwacji będą grupowymi rywalami polskich siatkarek w mistrzostwach świata, które rozegrane zostaną w dniach 23 września - 15 października w Holandii i Polsce. Losowanie odbyło się w Lozannie.

Chorwacja zastąpiła Rosję, która została wcześniej wykluczona przez Międzynarodową Federację Siatkówki (FIVB) ze wszystkich oficjalnych rozgrywek.

MŚ siatkarek 2022: Poznaliśmy rywalki reprezentacji Polski

Podczas ceremonii ogłoszono polskie miasta, które będą gościć uczestników mundialu - to: Gdańsk, Łódź i Gliwice. Holendrzy swoich organizatorów wyłonili już pół roku temu; rywalizacja toczyć się będzie w Arnhem, Apeldoorn i Rotterdamie.

Mecze "polskiej" grupy rozgrywane będą w Arnhem i Gdańsku. W mistrzostwach wezmą udział 24 reprezentacje podzielone na cztery grupy. Tytułu bronią Serbki.

MŚ siatkarek 2022: Podział na grupy

  • Grupa A (Arnhem): Holandia, Włochy, Belgia, Portoryko, Kamerun, Kenia
  • Grupa B (Arnhem, Gdańsk): Polska, Turcja, Dominikana, Korea, Tajlandia, Chorwacja
  • Grupa C (Arnhem, Łódź): USA, Serbia, Niemcy, Bułgaria, Kanada, Kazachstan
  • Grupa D (Arnhem): Brazylia, Chiny, Japonia, Kolumbia, Argentyna Czechy

RadioZET.pl/PAP