MŚ siatkarek 2022: Tajki zagrały dla Polek. Świetne wieści przed meczem biało-czerwonych

01.10.2022 18:23

Siatkarki Tajlandii pokonały w Gdańsku Dominikanę 3:2 (29:31, 25:16, 21:25, 25:22, 15:11) w meczu ostatniej kolejki grupy B mistrzostw świata. Dzięki temu zwycięstwu reprezentacja Polski siatkarek, która w wieczornym spotkaniu zmierzy się z Turcją zagra o triumf w fazie grupowej.

siatkarki Tajlandii

Dominikanie wystarczyła wygrana 3:0 lub 3:1, która pozwoliłaby jej wygrać zmagania w grupie B na MŚ siatkarek 2022, co stanowiłoby doskonały punkt wyjścia w walce o ćwierćfinał imprezy.

Jednak Tajlandia postawiła się rywalkom. Pierwszy set był niezwykle wyrównany i górą były Azjatki, wygrywając na przewagi 31:29. Druga partia należała już do Dominikanek, które rozbiły przeciwniczki do 16. Drużyna z Karaibów poszła za ciosem, triumfując w trzeciej odsłonie 25:21. Ostatecznie Tajki wzięły się za odrabianie strat, doprowadzając do tie-breaka, wygrywając 25:22.

Tajki zaskoczyły Dominikanki, świetne wieści dla Polek

Siatkarki z Tajlandii zwieńczyły dzieła w piątym secie, zwyciężając 15:11 i w całym meczu 3:2. W związku z takim obrotem spraw wieczorny mecz Polska - Turcja wyłoni zwycięzców grupy B MŚ siatkarek 2022.

loader

Tajki wygrały czwarte spotkanie na mundialu, a przegrały tylko z biało-czerwonymi. Dominikana zakończyła rywalizację w Gdańsku z bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek.

Tajlandia i Dominikana miały już wcześniej zapewniony awans do drugiej rundy grupowej. Punkty zdobyte w tym meczu oba zespoły zabierają ze sobą do Łodzi, gdzie odbędzie się druga część turnieju.